LIAA un DEAC pārrunā sadarbību, perspektīvu saredz Skandināvijā 2
Pie uzņēmuma DEAC, kas ir datu centru operators, viesojās LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) direktors Kaspars Rožkalns. Vizītes laikā tika apskatīts datu centrs, kā arī pārrunātas potenciālās nākotnes sadarbības iespējas. Sarunā tika skartas arī plašākā sabiedrībā aktuālas tēmas, kā arī pārspriests, kā tās ietekmē datu nozarē strādājošo uzņēmumu darbību.
DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis ar LIAA vadību apsprieda datu pakalpojumu eksporta iespējas. Viņš akcentēja, ka eksporta noietu meklējot Rietumeiropā un citviet pasaulē,, piebilstot, ka tagad tiek pētīts, kas ir perspektīvākie tirgi pasaulē, uzsverot, ka DEAC ir virkne konkurētspējīgu plusu.
Andris Gailītis akcentēja Latvijas priekšrocības pret skandināviem. “Cena elektrībai šajās valstīs ir pat lētāka, taču kopējās izmaksas mums aizvien ir mazākas. Vislielākās tās ir tieši IT sadaļā. Nomāt vietu datu centrā ir ļoti vienkārši, bet tad, ja tiek jau veidoti un uzturēti mākoņu risinājumi, tas ir daudz sarežģītāk,” uzsver DEAC vadītājs.
DEAC un LIAA vadība pārrunāja sadarbības iespējas ar tuvākajiem kaimiņiem – Skandināviju, Poliju, kā arī Igauniju un Lietuvu. Tāpat tika runāts par citām pasaules valstīm noteiktu pakalpojumu grupu virzīšanai, izmantojot dalības iespējas izstādēs un dažādas mārketinga aktivitātes.
LIAA informēja par to, ka rudenī gaidāma jauna atbalsta programma, kurā uzņēmēji savām eksporta aktivitātēm varēs saņemt atbalstu līdz 200 tūkstošiem eiro trīs gadu laikā. DEAC ir gatava izmantot šo atbalsta programmu, lai piedāvātu savus pakalpojumus jaunos tirgos.
“Mēs esam runājuši par Baltijas kā reģiona kopējo mārketingu, bet tur vajag vienošanos premjeru līmenī. Ir brīži, kad nepieciešama cieša sadarbība, lai piesaistītu klientu un viņš neizvēlētos, piemēram, Vāciju vai Poliju, bet ieguvējas būtu Baltijas valstis kopumā,” uzskata Rožkalns un Gailītis. Latvijas DEAC kopā ar Lietuvas Data Logistics Center (DLC) ir daļa no Quaero European Infrastructure Fund II (QEIF II) piederošā uzņēmuma Baltic Rezo, kas investē infrastruktūras projektos visā Eiropā un kuru pārvalda aktīvu pārvaldīšanas uzņēmums Quaero Capital. Abi uzņēmumi ir datu centru operatori, kas nodrošina ilgtspējīgus un drošus mākoņu un IT infrastruktūras risinājumus klientiem Baltijas mērogā, kā arī citās pasaules valstīs.