LELB Sinode spriež par kalpošanu un finansēm 0
Šodien un rīt Rīgas Domā notiek Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) 26. sinode, kuras darbakārtībā ir mācītāju garantētā atalgojumu sistēma, jaunā Dziesmu grāmata un citi jautājumi.
Pašlaik Latvijā ir 288 LELB draudzes, kurās ir 50 188 reģistrēti draudžu locekļi. Lielākā daļa no tiem – 63% – Rīgas arhidiecēzē, gandrīz trešā daļa jeb 30% atrodas Liepājas diecēzē un 7% – Daugavpils diecēzē.
Liepājas bīskaps Pāvils Brūvers uzskata, ka nākamajos gados baznīcai jāpievērš lielāka uzmanība mācītāju izglītošanai un jāizstrādā vienots plāns dievnamu uzturēšanai. Viņš uzsver, ka LELB joprojām savas aktivitātes finansē ar citu baznīcu sniegto materiālo atbalstu, taču šī situācija ir jāmaina. “Jāpieliek visas pūles, lai baznīcā tiktu izprasta un dzīvē īstenota mācība par namturību, finansēm un ziedošanu Dieva valstības darbam. Ir būtiski svarīgi atbrīvot cilvēku prātus no iesīkstējušās padomju laika propagandas, ka baznīca tikai grib iegūt naudu no lētticīgiem ļaudīm. Mārtiņš Luters uzsver, ka ir trīs pakāpju atgriešanās: pirmā – sirds, otrā – prāta un trešā – naudas maka, un šī pēdējā atgriešanās ir tā grūtākā.”
P. Brūvers dalīsies pārdomās ar sinodāļiem par to, ka ne bīskapiem, ne mācītājiem, ne palīgmācītājiem, ne evaņģēlistiem nav jāiesaistās politikā, taču baznīcai jācenšas ietekmēt politiskos un sabiedriskos procesus Latvijā ar saviem instrumentiem – pravietisko Vārdu un lūgšanām.
“Ir visas iespējas kalpot, cilvēkus uzrunāt un pieaicināt, skolas ir atvērtas, vietējās pašvaldības pretimnākošas,” – tā par situāciju savā diecēzē saka Daugavpils bīskaps Einārs Alpe. Viņš stāsta par Viļakas draudzē iedibinātu tradīciju. Jau daudzus gadus katru ceturtdienu pulksten septiņos vakarā draudzes locekļi neatkarīgi no tā, kur katrs tajā brīdī atrodas, vienojas kopējā lūgšanā. Bīskaps kā labu notikumu min pērnvasar pirmo reizi rīkoto nometni diecēzes svētdienas skolas bērniem Daugavpils pusē, tajā piedalījušies 80 bērni un 18 jaunieši. Šogad augustā plānota vēl plašāka nometne.