LELB arhibīskaps: Dievkalpojumu atcelšana ir grūts pārbaudījums 0
Dievkalpojumu atcelšana ir grūts pārbaudījums, tomēr baznīca rīkosies atbildīgi, sociālo tīklu platformā “Facebook” norādīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) arhibīskaps Jānis Vanags.
Lai arī izskanējusī informācija Vanaga ieskatā ir nedaudz neskaidri formulēta, taču, apspriežoties bīskapu starpā un ar diecēžu kapituliem, LELB secināja, ka no sestdienas, 14.marta, plkst.23 līdz Lieldienām dievkalpojumi ir atceļami. Vanags akcentēja, ka mācītājiem jāpadomā, kā šajā laikā draudžu locekļiem palīdzēt kopt viņu ticības dzīvi.
Tāpat secināts, ka dievnami var būt atvērti individuāliem lūdzējiem, taču jāraugās, lai tajos vienlaicīgi neatrastos vairāk par 50 cilvēkiem. “Tomēr ir ieteicams, lai cilvēki pēc iespējas uzturētos mājās,” norādīja Vanags.
Viņš pauda, ka tas ticīgajiem būs grūts pārbaudījums, kas ir pretrunā dabiskajai ticības izjūtai, ka grūtā brīdī jāvienojas lūgšanās.
Katoļu baznīcas dievkalpojumus neklātienē nodrošinās “Radio Marija” un “Latgales Radio”
Iespēju neklātienē klausīties Latvijas Romas Katoļu baznīcas dievkalpojumos ārkārtējās situācijas periodā nodrošinās “Radio Marija” un “Latgales Radio”, aģentūru LETA informēja baznīcā.
Sekojot līdzi aktuālajai notikumu virzībai valstī, Latvijas Romas Katoļu baznīcas Bīskapu konference, uzsvēra, ka 14.martā valdība ir nolēmusi būtiski ierobežot jebkādu pasākumu rīkošanu, tostarp pulcēšanos reliģiskās darbības veikšanai.
Šis lēmums nozīmē, ka ticīgās tautas līdzdalība svētdienas un darbdienu dievkalpojumos līdz nākamajiem rīkojumiem būs iespējama neklātienē. To nodrošinās Radio Marija Latvija, Latgales radio vai citi saziņas līdzekļi, skaidroja baznīcā.
Jau šodien “Radio Marija Latvija” nodrošinās vairāku dievkalpojumu tiešraidi kā audio, tā arī video formātā sociālo tīklu platformā “Facebook” un platformā “Youtube”.
Kā ziņots, Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē sestdien pieņemts lēmums valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas periodā, kas šobrīd noteikta līdz 14.apīlim, sporta, izklaides, kultūras un citām atpūtas vietām darbu beigt līdz plkst.23.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc sēdes žurnālistiem pastāstīja, ka turpmāk ir jāatceļ un jāaizliedz neatkarīgi no to apmeklētāju skaita visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.
Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus.
Savukārt kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks ārkārtējās situācijas periodā drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst.23.
Kariņš skaidroja, ka valsts institūciju mērķis ir pasargāt sabiedrību, paļaujoties uz cilvēku pašu atbildību un veselo saprātu, kā arī galējos gadījumos arī uz Krimināllikumā noteikto.
Iepriekš valdība bija noteikusi, ka, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, aizliegts līdz 14.aprīlim rīkot pasākumus, kuros pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku.
Papildus piektdien Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija bija pieņēmusi lēmumu, ka ārkārtas situācijas laikā Rīgā aizliegti visi publiskie pasākumi ārpus telpām neatkarīgi no dalībnieku skaita, tajā skaitā nevarēs notiks arī sapulces, gājieni un piketi.