LDDK: Lēmums par nodokļu samazinājumu nav ilgtspējīgs 0

Koalīcijas lēmums par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) samazināšanu, salīdzinot ar sociālo partneru piedāvātajiem risinājumiem, nav pietiekami ilgtspējīgs, tādēļ koalīcijai jāturpina sarunas ar sociālajiem partneriem, lai vienotos par gudru un kvalitatīvu risinājumu ekonomikas izrāviena nodrošināšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
RAKSTA REDAKTORS
“No kaut kā diemžēl jāatsakās.” “Swedbank” bankomātos vairs nav pieejams viens pakalpojums 58
Lasīt citas ziņas

Par to biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Latvijas Darba devēju konferederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Kā ziņots, vakar koalīcija vienojusies, ka no šā gada 1.jūlija PVN likme tiks samazināta no pašreizējiem 22% uz 21%, savukārt IIN nākamo trīs gadu laikā tiks samazināta no 25% līdz 20%. Par to žurnālistus pēc sanāksmes informēja premjers Valdis Dombrovskis (V), norādot, ka valdībā tiks diskutēts arī neapliekamā minimuma paaugstināšanu un atvieglojumu palielināšanu par apgādībā esošām personām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Koalīcijas piedāvātais risinājums nav pietiekams, lai Latvijas uzņēmēji varētu kļūt konkurētspējīgi Baltijas līmenī. PVN likmes mazināšana pie straujas iekšzemes kopprodukta izaugsmes var nedot vēlamo rezultātu ilgtermiņā. Tikmēr LDDK piedāvājums ir fiskāli neitrāls un piedāvā motivēt maksāt nodokļus, atgriezties no ēnu ekonomikas, kā arī potenciāli radītu lielāku nodokļu maksātāju skaitu,” sacīja Menģelsone.

Viņa arī norādīja, ka Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē LDDK aicināja PVN samazināt selektīvi, izvēloties stratēģiskas nozares, kas reāli var samazināt inflācijas riskus, piemēram, elektroenerģijai, gāzei un siltumam.

“Samazinot PVN pamatlikmi par vienu procentpunktu, nebūs panākts cilvēkiem taustāms ieguvums. Mazumtirdzniecībā tas radīs papildus izdevumus, piemēram, kases aparātu pārprogrammēšana un cenu zīmju pārdrukāšana, bet atsevišķās preču grupās pat produkcijas iepakojuma maiņu, kas radīs zaudējumus,” norādīja Menģelsone.

LDDK joprojām uzstāj, ka IIN jāsamazina par sešiem procentpunktiem, atbalsta Veselības ministrijas ieceri radīt atbilstošu sistēmu, kur nodokļu maksātājiem ir iespēja saņemt valsts finansētus pakalpojumus. Šim nolūkam LDDK piedāvā ieviest fiksētu veselības iemaksu.

“IIN sešu procentpunktu samazinājums kopā ar fiksēto veselības maksājumu dos daudz lielāku efektu tautsaimniecībai nekā pakāpeniska nodokļa samazināšana. Savukārt akcentu pārcelšana no Finanšu ministrijas plānotā neapliekamā minimuma nelielās paaugstināšanas uz daudz būtiskāku atvieglojumu paaugstinājumu par apgādībā esošajiem bērniem ir daudz mērķētāks atbalsts paaugstināta sociālā riska grupām un demogrāfijas problēmu risināšanai,” rezumēja LDDK vadītāja.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.