LETA/AFP

Lavrovs: Ukrainas neitralitātes statusa atcelšana ir neproduktīva un saasina situāciju 4

Ukrainas lēmums atteikties no neitralitātes statusa ir neproduktīva un pasliktina situāciju, otrdien paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Tas ir neproduktīvi un vienīgi izraisa konfrontāciju, rada ilūziju, ka ar tādu likumu pieņemšanu, ar centieniem atteikties no neitrālas valsts statusa un pievienoties NATO – par ko Ukrainas politiķi atklāti runā – var noregulēt dziļu Ukrainas valsts iekšienē valdošu krīzi,” Lavrovs sacīja žurnālistiem.

Viņš uzsvēra, ka produktīvāks ceļš, “jēgpilnāks ceļš ir sākt dialogu ar to savas tautas daļu, kas pilnībā tika ignorēta, kad tika īstenots valsts apvērsums”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cita ceļa nav. Tikai konstitūcijas reforma, ņemot vērā visus reģionus, visus politiskos spēkus, Ukrainā varētu dot pareizo toni. Un tieši tādu reformu sākt šā gada aprīlī Ukrainas valdība apņēmās sanāksmē Ženēvā,” Krievijas ārlietu ministrs atgādināja par starptautiskā konferencē panākto vienošanos, kas gan rezultātus nedeva.

Jau vēstīts, ka Ukrainas parlaments otrdien nobalsoja par neitralitātes statusa atcelšanu valstij, kas dos iespēju Ukrainai pretendēt uz iestāšanos NATO.

Jaunā likuma pavadvēstulē teikts, ka Ukrainas neitralitātes statuss izrādījies neefektīvs valsts drošības garantēšanai, un atteikšanos no ārpus militāriem blokiem esošās valsts statusa izraisījusi Krievijas politika pret Ukrainu.

“Krievijas Federācijas agresija pret Ukrainu, tās veiktā nelikumīgā Krimas Autonomās Republikas aneksija, tā saucamā hibrīdkara rīkošana pret mūsu valsti, militārā iejaukšanās Ukrainas austrumu reģionos, pastāvīgs militārs, politisks, ekonomisks un informatīvs spiediens no Krievijas puses nosaka nepieciešamību meklēt efektīvākas garantijas Ukrainas neatkarībai, suverenitātei, drošībai un teritoriālajai vienotībai,” teikts likuma pavadvēstulē.

Ukrainas neitralitātes statuss valsts likumos tika noteikts 2010.gadā pēc tam, kad par valsts prezidentu bija kļuvis Viktors Janukovičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.