Apledojums un slideni ceļi
Apledojums un slideni ceļi
Foto-LETA/AFP

Nesteigties, bet arī nevilcināties 0


Pēc operācijas pilnvērtīgā dzīvē iespējams atgriezties 3 – 6 mēnešu laikā. Tiem, kam bijis labs fiziskais stāvoklis, kuri cītīgi vingro fizioterapeita vadībā un pēc tam dara to pastāvīgi, atlabšana notiek ātrāk un rezultāti ir daudz labāki.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā novērojis traumatologs, daudzi pēc operācijas jūtas tik labi, ka pārāk drīz sāk veikt dziļus pietupienus, piemēram, paši velkot kājās zeķes. Tādējādi var izkustināt implantu un izmežģīt gūžu, kura vēl nav nostiprinājusies. Tad locītava kļūst nestabilāka un iespējami atkārtoti mežģījumi.

Citi turpretī bailēs no atkārtota lūzuma vairās no fiziskām aktivitātēm, tādēļ izveidojas rētaudi, kas apgrūtina kustības, samazinot to amplitūdu. Tad var glābt tikai sāpīga, nepatīkama rehabilitācija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispārējai profilaksei un lai lūzums neatkārtotos, M. Jēgers iesaka gādāt, lai organismā netrūktu D3 vitamīna un kalcija. D vitamīns noderēs arī imunitātes un vispārējās veselības stiprināšanai. Daži jau priecājas, ja panākuši šā vitamīna zemāko normu asinīs – 30 nanogramus mililitrā (ng/ml), lai gan rādītājam vajadzētu būt 70 –80 nanogrami mililitrā.

Kā palīdzēt cietušajam

Apkārtējiem jānodrošina cietušās kājas nekustīgums. Ja nelaime notikusi mežā vai citā tālā vietā, kur nevar piekļūt ātrās palīdzības mašīna, vislabāk, ja kopā ar cietušo ir divi cilvēki, kuri varētu viņu nest, sasienot kājas kopā, veselo izmantojot kā atbalstu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.