Publicitātes foto

Latvijas virtuālajā hakatonā piedāvā risinājumus koronavīrusa radīto problēmu risināšanai 0

Pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas virtuālajā hakatonā “HackForce”, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem, no 28 finālā iekļuvušajām komandām uzvarēja “Face Shield”.

Reklāma
Reklāma

Sejas maskas

Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Komanda ieguva 12 000 eiro idejas tālākai attīstībai – 10 000 eiro no Ekonomikas ministrijas sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, 1000 eiro no “Tet”, bet vēl 1000 eiro no “Ubiquiti Riga”.

Komanda radīja 3D printētu sejas aizsargu medicīnas profesionāļiem. Uzsākts apjomīgs darbs pie Latvijas sadarbības tīkla izveides, kurā apvienosies cilvēki un organizācijas ar piekļuvi CNC un lāzera griešanas tehnoloģijām no pilsētām, kur atrodas valsts nozīmes slimnīcas – Liepājas, Ventspils, Rīgas un Rēzeknes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komanda jau sazinājusies ar ārstiem, slimnīcām, ražotājiem un Veselības ministrijas pārstāvjiem, lai risinājumu pēc iespējas ātrāk varētu sākt lietot slimnīcās.

Plaušu ventilācijas iekārta

2. vietu ieguva “Emergency Ventilator”, kas ir mākslīgā plaušu ventilācijas iekārta, kura ārstē pacientus ar īslaicīgu elpošanas mazspēju.

Iekārta ļoti nepieciešama Covid-19 izraisīto komplikāciju ārstēšanai. Par pamatu ņemts manuālais elpināšanas maiss, kas aprīkots ar sensoriem un precīziem saspiešanas motoriem, tādā veidā panākot ļoti līdzīgu efektu kā ar citām advancētajām un dārgajām iekārtām, kuras šobrīd tirgū ir liels deficīts.

Pašlaik komanda aktīvi konsultējas ar nozares ekspertiem, lai veiktu uzlabojumus prototipā un sāktu tā testēšanu. No LIAA komanda ieguva 7000 eiro, bet no “Ubiquiti Riga” vēl 1000 eiro.

Simulācijas programma mediķiem

3. vietu ieguva “Exonicus”, kas radīja datoru un vied­ierīču simulācijas programmu, kura nodrošina apmācības medicīniskajam personālam, kas aprūpē Covid-19 pacientus.

Komanda jau sazinājusies ar Veselības ministrijas speciālistiem, pēc kuru lūguma pašlaik strādā pie simulāciju nodrošināšanas Latvijas slimnīcām. No LIAA komanda ieguva 6000 eiro, bet vēl 1000 eiro piešķīra “Swedbank Latvija”.

Maksājumu risinājumi uzņēmumiem

4. vietu ieguva “Flipful”, kas radīja atbalsta rīku uzņēmumiem koronavīrusa krīzes laikā.

Tas būs kā vienas pieturas punkts, lai atvieglotu apstrādi gan VID, gan pašiem uzņēmumiem, padarot visus maksājumus vienkāršus un saprotamus, bez papildu administratīvā sloga.

Reklāma
Reklāma

Izmantojot “Flipful”, varēs arī pieteikties finansiālajam atbalstam.

Brīvprātīgo tīkls – “Paliec mājās”

Savukārt 5. vietu ieguva komanda “Paliec mājās”, kura izstrādāja brīvprātīgo koordinētu saziņas tīklu, kas pārvalda bezkontakta piegādes risinājumus katrai vecuma grupai. Komanda no “LMT” ieguva 3000 eiro, no LIAA 1500 eiro, bet no “Ubiquiti Riga” un “Swedbank Latvija” vēl pa ­1000 eiro.

Kopumā hakatonā piedalījās vairāk nekā 800 cilvēku no 25 valstīm, bet balvu fonds sastādīja 39 000 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.