“Latvijas valsts meži” sagatavojušies ugunsnedrošajai sezonai 0
Latvijas valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas valsts meži” (LVM) ir sagatavojies ugunsnedrošajai sezonai, aģentūrai BNS pavēstīja LVM meža aizsardzības un ugunsdzēsības vadītājs Indulis Brauners.
“Šogad LVM neplāno veikt nekādas īpašas papildu aktivitātes meža ugunsdrošības uzlabošanai, jo mēs uzskatām, ka valsts meži tiek apsaimniekoti atbilstoši izvirzītajām meža ugunsdrošības prasībām. Varam droši apgalvot, ka uzņēmums ir gatavs 2012.gada ugunsnedrošajam laika posmam,” sacīja Brauners.
Viņš arī norādīja, ka LVM ik gadu veic vairākus pasākumus, lai nodrošinātos pret ugunsgrēkiem mežā. “Lai ierobežotu meža ugunsgrēku izcelšanos, valsts mežos tiek izvietotas brīdinājuma zīmes, pievēršot apmeklētāju uzmanību ugunsbīstamībai. Uz tām tiek norādīti tālruņu numuru, kur zvanīt briesmu gadījumos. Katru gadu LVM atjauno un no jauna ierīko vairāk nekā 4000 kilometru mineralizēto joslu. Tiek pārbaudītas un atjaunotas ūdens ņemšanas vietas,” klāstīja Brauners un piebilda, ka uzņēmums ir arī apmācījis darbiniekus, kas var prasmīgi rīkoties, atklājot ugunsgrēku. “Uzņēmums ir apmācījis un atbilstoši ekipējis vairāk nekā 300 darbinieku, kas var prasmīgi rīkoties, atklājot meža ugunsgrēku, kā arī sniegt operatīvu palīdzību Valsts meža dienestam, kas Latvijā atbild par meža ugunsgrēku dzēšanu,” minēja Brauners.
Viņš arī pastāstīja, ka uguns nedrošo laika posmu izsludina Valsts meža dienesta ģenerāldirektors un perioda sākums ir atkarīgs no klimatiskajiem apstākļiem, kas parasti ir, sākot ar maiju.
Brauners arī atzina, ka LVM valdījumā esošie meži deg katru gadu un ugunsgrēku cēlonis ir cilvēks. “Mežu apmeklē, lai ogotu, sēņotu vai citādi atpūstos. Pietiek ar kārtīgi nenodzēstu ugunskuru vai zemē nomestu gruzdošu izsmēķi, lai beznokrišņu periodā izceltos ugunsgrēks. Kopumā pēdējie divi gadi LVM apsaimniekotajā teritorijā ir bijuši samērā mierīgi. 2011.gadā ugunsgrēkos cieta 36 hektāri, bet 2010. gadā – 38 hektāri meža pretstatā vairāk nekā 200 hektāriem 2008. un 2009. gadā,” informēja LVM pārstāvis un norādīja, ka ugunsgrēkus var iedalīt divās daļās. “Visus atgadījumus var iedalīt divās daļās. Pavasara ugunsgrēki, kad uguns mežā ienāk no kūlas ugunsgrēkiem blakus esošajās neapkoptajās lauksaimniecības zemēs. Kā arī vasaras beigu un rudens ugunsgrēki, kad mežā sākas ogu un sēņu laiks,” teica Brauners un minēja, ka šogad pavasara kūlas dedzināšanas dēļ LVM izcēlās viens ugunsgrēks, kad Salacgrīvas novadā tika izpostīta jaunaudze 0,5 hektāru platībā.