Gatis Čakšs
Gatis Čakšs
Foto: EP/Scanpix/LETA

Latvijas šķēpmetējs Čakšs: Ja ilgi pārdzīvošu, nekur tālu netikšu 1

Nevienā no trim kvalifikācijas sacensību metieniem šķēpā neizdevās ielikt nepieciešamo spēku, kas vienā no metiena fāzēm nāk no krūtīm, sarunā ar žurnālistiem no Latvijas pēc pieticīga rezultāta Tokijas olimpiskajās spēlēs teica Gatis Čakšs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka Latvijas šķēpmetējs Gatis Čakšs trešdien uzrādīja pieticīgu rezultātu Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā, paliekot ārpus fināla dalībnieku pulka un ieņemot 18.vietu.

Kvalifikācijā piedalījās 32 sportisti, kas sadalīti divās grupās, Čakšam startējot A grupā. Vietu pamatsacensībās nodrošināja izpildīts kvalifikācijas normatīvs (83,50 m) vai vieta labāko divpadsmitniekā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Čakšs kvalifikāciju sāka ar neieskaitītu mēģinājumu, bet nākamajos divos šķēpu raidīja 78,73 un 78,02 metru tālumā. Ar savu labāko rezultātu viņš A grupā bija desmitais, taču bija tikpat kā neiespējami, ka otrajā kvalifikācijā 14 šķēpraiži rīku metīs tuvāk par 78,73 metriem.

Sportists neslēpa vilšanos par sasniegto rezultātu, vēl atrodoties stadionā pie mešanas sektora.

“Nevienu metienu nevarēju uziet ar krūti. Pamodos, visu darīju labi, arī jutos labi,” sacensību dienas sākumu atminas šķēpmetējs.

“Visu darīju pareizi – ieturēju diētu, savlaicīgi gāju gulēt. Varbūt kaut kas jādara nepareizi, tad būs citādāk,” vilšanās par sasniegto rezultātu dzirdama Čakša balsī.

Pēc pirmā metiena, kurā neizdevās sasniegt rezultātu, Čakšs daudz staigāja pa sektoru. Sportists neslēpa, ka jutis lielu satraukumu. Pēc metieniem viņš piegāja pie tribīnēm, lai uzklausītu treneri, bet sacensībās vairs grūti kaut ko mainīt.

“Ar treneri runājām, ka jau pirmajā piegājienā ir jāmet. Zinājām, ka varu, bet…,” manāmi sašļucis ir sportists, neslēpjot, ka 16. kārtas numurs kvalifikācijā neatvieglo situāciju debijas reizē. “Jau sen esmu iesildījies, tāpēc gribas ātrāk izmest. Nācās gaidīt vairākas minūtes līdz tiku pie sava metiena. Tas šķita bezgalīgi ilgi.”

Arī iesildīšanās laikā Čakšam bija jāgaida, kad savus metienus izdarīs pārējie konkurenti.

Pirms starta sarunā ar žurnālistiem no Latvijas Čakšs neslēpa, ka lielākās cerības uz labu rezultātu lolo 2024.gada Parīzes olimpiskajās spēlēs. Šim mērķim sportists pēc neveiksmīgas debijas olimpiskajās spēlēs nav atmetis ar roku.

Reklāma
Reklāma

“Centīšos, cerēšu. Ja ilgi pārdzīvošu, nekur tālu netikšu. Sporta veidu es mīlu, tāpēc tikai jādara,” motivācija turpināt treniņus Čakšu nav pametusi.

A grupā normatīvu pārsniedza indietis Nēradžs Čopra (86,65 metri), vācietis Johanness Feters (85,64 metri) un soms Lassi Etelatalo (84,50 metri), bet B grupā tas pa spēkam bija pakistānietim Aršadam Nadīmam (85,16 metri), čeham Jakubam Vadlejham (84,93 metri) un vācietim Juliānam Vēberam (84,41 metrs).

Jelgavnieks Čakšs ar savu rezultātu ieņēma 18.vietu. Lai iekļūt finālā, šķēps bija jāmet 82,40 metru tālumā. Ar 81,24 metru tālu raidījumu 14.vietu ieņēma lietuvietis Edis Matuševics, kamēr 2019.gada pasaules vicečempions Magnuss Kirts no Igaunijas traumas dēļ uz Tokiju nedevās.

Sezonas vicelīderis Marcins Krukovskis no Polijas kvalifikācijā šķēpu raidīja 74,65 metrus tālu, kas viņam lika samierināties ar 28.vietu. Divas pozīcijas virs Čakša bija 2012.gada Londonas olimpisko spēļu čempions un 2016.gada Olimpiādes bronzas medaļas laureāts Kešorns Velkots no Trinidadas un Tobago, viņam atzīmējoties ar 79,33 tālu metienu. Savukārt Riodežaneiro sudrabu izcīnījušais kenijietis Jūliuss Jego ar 77,34 metriem bija 24.vietā.

Savainojuma dēļ Tokijā nestartē aktuālais olimpiskais čempions Tomass Rēlers no Vācijas, bet galvenais favorīts uz uzvaru ir viņa tautietis Feters, kurš ar 96,29 metru tālu metienu ir pārliecinošs sezonas līderis.

Čakšs šosezon sasniedza lielisku personisko rekordu (87,57 metri), kas Latvijā atpaliek tikai vien no Latvijas rekordista Vadima Vasiļevska (90,73 m).

26 gadus vecajam Čakšam tā bija olimpiskā debija. 2019.gada pasaules čempionātā viņš ierindojās 21.vietā, bet gadu iepriekš Eiropas meistarsacīkstēs – 13.vietā.

Jau ziņots, ka sieviešu sacensībās finālu sasniedza Madara Palameika, kamēr kvalifikācijas barjeru nepārvarēja Līna Mūze un Anete Kociņa.

Tokijas olimpisko spēļu noslēguma ceremonija paredzēta svētdien.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.