Publicitātes foto

Latvijas Radio koris uz Šanhaju ved latviešu un Ziemeļvalstu komponistu mūziku 0

Latvijas Radio koris 17. oktobrī dosies koncerttūrē uz Ķīnu, kur vairākos koncertos Šanhajā klausītājus uzrunās ar Ziemeļvalstu un Baltijas skaņražu mūziku.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Lasīt citas ziņas

Koncerti norisināsies Žonšanas parkā, Šanhajas Mūzikas skvērā, mākslas centrā “Honqqiao” un Šanhajas Pasaules finanšu centrā.

Programmās “Ziemeļu skaņa” un “Baltiešu tradicionālā mūzika”, ko Latvijas Radio koris ved uz Ķīnu, būtisks akcents likts uz latviešu komponistu skaņumākslu. To pārstāv kā klasiķu – Jāņa Cimzes, Alfrēda Kalniņa un Emīļa Melngaiļa – spilgti tēlainās tautasdziesmu apdares, tā arī mūsdienu autoru opusi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Starp tiem ir gan Pētera Vaska pirms teju četrām desmitgadēm tapusī “Zīles ziņa”, gan ne mazāk leģendārais Jura Ābola dadaistiskais un skatuviski spilgtais šedevrs “Karavāna”.

Tiem līdzās likti mierīgākās noskaņās ieturētie Ērika Ešenvalda emocionālie opusi – inuītu leģendas iedvesmotā partitūra “Pirmās asaras” un ar amerikāņu dzejnieces Sāras Tīsdeilas vārsmām komponētais opuss “Zvaigznes”, kā arī Riharda Zaļupes jaundarbs “Ritmiskā vokalīze” un Viļņa Šmīdberga enerģiskā miniatūra “Pērkona tēvam deviņi dēli”.

Folkloras bagātību iedvesmoti ir arī diriģenta Sigvarda Kļavas izraudzītie oriģinālā igauņu skaņraža Veljo Tormja opusi, lietuvieša Vītauta Miškiņa fakturāli krāšņais meistardarbs “Rotāšana” un somu komponista Jāko Mentijervi “Pseudo-Yoik”, kas piedāvā humoristiku skatījumu uz Lapzemes tautas mūzikas tradīcijām.

Līdzās 1980. gadu pirmajā pusē tapušajai zviedru laikmetīgās mūzikas zvaigznes Andersa Hillborga sonoristiski fascinējošajai partitūrai “muo:aa:yiy::oum”, kas nu jau kļuvusi par minimālisma klasiku, skan ap to pašu laiku tapusī ievērojamā dāņu skaņraža Pēra Nergorda neparastā “Šūpuļdziesma”. Tāpat Ziemeļvalstu mūziku pārstāv arīdzan 20. gadsimta norvēģu klasiķa Knuta Nīsteta kompozīcija “Immortal Bach”, kas atsaucas uz baroka dižgara korāli.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.