Latvijas pārtikas uzņēmumi pagaidām neizjūt “Brexit” ietekmi uz pārdošanu 0
Latvijas pārtikas uzņēmumi pagaidām neizjūt “Brexit” ietekmi uz pārdošanu, tā atzinuši vairāki nozares dalībnieku pārstāvji.
Dzērienu ražotāja SIA “CIido grupa” pārstāve Inese Lielpinka sacīja, ka “Cido grupa” patlaban neizjūt tiešas “Brexit” sekas Lielbritānijā. “Mūsu produkcijas pārdošanas apjomi nav kritušies un tuvākajā laikā jūtams to samazinājums nav gaidāms,” sacīja Lielpinka. Vienlaikus viņa prognozēja, ka “Cido grupa” nākotnē varētu izjust “Brexit” sekas, ņemot vērā tendenci, ka Lielbritāniju pamet viesstrādnieki no Baltijas valstīm un Polijas, kas bija galvenie “Cido grupas” produkcijas lietotāji. Migrācijas politikas rezultātā varētu samazināties potenciālo pircēju skaits. “Patlaban Latvijai nav ievedmuitas tirdzniecībā ar Lielbritāniju, un nekas neliecina, ka jebkādas izmaiņas valsts politikā tiek gatavotas, kas apgrūtinātu vai sarežģītu produkcijas eksportu no Eiropas Savienībā esošajām valstīm,” viņa piebilda.
Arī AS “Rīgas dzirnavnieks” valdes loceklis Žilvins Pakeltis teica, ka eksporta apmēri uz Lielbritāniju nav lieli salīdzinājumā ar kopējo eksporta apmēru, līdz ar to kompānija neprognozē nozīmīgu ietekmi uz uzņēmuma pārdošanas rādītājiem “Brexit” dēļ.
Tā kā Lielbritānijas sarunas ar Eiropas Savienību (ES) ir tikai sākušās, joprojām ir pārāk daudz nezināmā, un neviens patlaban nevar pateikt, kāds šo sarunu iznākums. “Sliktākais scenārijs nozīmētu, ka tirdzniecība starp ES un Lielbritāniju tiktu aplikta ar nodokļiem, kas būtu regulēti pēc Pasaules Tirdzniecības organizācijas vai citiem speciāliem starpvalstu līgumiem, kas tiks noslēgti sarunu laikā,” sacīja uzņēmuma vadītājs.
Jau ziņots, ka sestdien, 6.maijā Eiropadomē tika pieņemtas vadlīnijas sarunām par Lielbritānijas izstāšanos no ES, kurām šobrīd ir visu 27 ES dalībvalstu un institūciju atbalsts. Vadlīnijas definē ES pamatprincipus, risināmo jautājumu loku un ES pieeju sarunām. Nepieciešamību apstiprināt Eiropadomes vadlīnijas paredz Līguma par Eiropas Savienību 50.pants jeb tā dēvētais izstāšanās pants. Ņemot vērā, ka šā gada 29.martā Apvienotā Karaliste Eiropadomei iesniedza izstāšanās pieteikumu, 27 ES dalībvalstis izstrādājušas Eiropadomes vadlīniju projektu.