Latvijas Mednieku savienības jaunumi 0
Augustā LMS organizēja virkni izglītojošo semināru. Vispieprasītākie bija par pārnadžu populāciju apsaimniekošanu un selektīvo medību principiem. Šādisemināri norisinājās Kuldīgā, Ropažos un Ēvelē.
Augustā CIC centrālajā birojā Ungārijā norisinājās CIC trofeju vērtētāju valdes sēde, kurā Latviju pārstāvēja LMS valdes priekšsēdētājs un vecākais starptautiskais CIC trofeju eksperts Jānis Baumanis.
Darba kārtībā bija ar trofeju vērtēšanu saistīti organizatoriskie un tehniskie jautājumi. Viena no karstākajām diskusijām izvērtās par jautājumu, kā nodrošināt, lai CIC trofeju vērtēšanas datubāzē tiktu iekļauti ne tikai
jaunie vērtēšanas dati, bet arī dati no agrāk notikušajām izstādēm. Trofeju vērtētāju valde aicināja CIC administrāciju rast risinājumu, lai vēsturiskie trofeju vērtēšanas dati vismaz daļēji (kopējais punktu skaits) tiktu iekļauti elektroniskajā datubāzē.
Zviedrijas un Norvēģijas eksperti bija iesnieguši priekšlikumu vērtējamo trofeju sarakstā iekļaut arī meža caunas galvaskausus. Jānis Baumanis atbalstīja šo priekšlikumu, uzsverot, ka diskusija ir līdzīga tai, kas risinājās pirms 15 gadiem, kad Latvijas un Igaunijas eksperti aicināja iekļaut vērtējamo trofeju sarakstā bebru galvaskausus. Uzmanība tika pievērsta tam, ka Baltijas valstīs un daļā Eiropas valstu medījama arī akmens cauna. Tātad, ja caunu galvaskausi
tiek vērtēti, jāvērtē abas sugas. Līdz nākamā gada valdes sēdei eksperti sagatavos priekšlikumus medaļu kategoriju gradācijai.
24. un 25. augustā Ādažu poligonā notika jau ceturtais tālšaušanas pasākums medniekiem. Pasākuma pirmajā dienā bija treniņšaušana 100–1000 metru distancēs, kuras laikā dalībniekiem gan ar konsultācijām, gan ar tehnisko aprīkojumu palīdzēja Latvijas labākie tālšāvēji.
Pasākuma otrajā dienā norisinājās šaušanas ieskaite sacensību režīmā,
pēc kā tika noskaidroti precīzākie snaiperi.
Augusta vidū Mārkulīčos kopā sanāca Pārgaujas novada mednieku
klubu pārstāvji, lai apspriestos par staltbriežu selektīvo medību principu ieviešanu. Klubi atbalstīja ideju šajā sezonā ievākt maksimāli precīzu
informāciju par visiem nomedītajiem vai citādi bojāgājušiem staltbriežu
buļļiem (ragu foto, dzīvnieka vecums, nomedīšanas laiks, medību veids
u. c.). Pēc medību sezonas noslēguma paredzēts šo informāciju analizēt un izstrādāt ieteikumus staltbriežu buļļu medīšanai nākamai sezonai. Plānots iegūtās trofejas izstādīt vietējā mēroga trofeju izstādē.
Izsludināta pretendentu pieteikumu iesniegšana Gada balvai medniecībā. Šī būs sestā Gada balva kopš šī pasākuma iedibināšanas. Pieteikumus var iesūtīt līdz septembra beigām, nolikums pieejams LMS mājaslapā: www.lms.org.lv.
Aicinām medniekus būt aktīviem un iesūtīt pretendentu pieteikumus kādā no četrām nominācijām: Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā reģionā, Par nozīmīgu ieguldījumu medniecībā Latvijā, Par atbalstu medniecībai un Par mūža ieguldījumu medniecībā.