Publicitātes foto.

Latvijas Lauku foruma konkursā “Dižprojekts 2019” galveno balvu ieguvis projekts “Satikšanās vieta “Skudras”” 0

Latvijas Lauku foruma konkursā “Dižprojekts 2019” galveno balvu ieguvis uzņēmuma “Kuģenieki” projekts, informēja organizatori.

Reklāma
Reklāma
“Izārdīs Latviju pa vīlēm!” Soctīklotāji “izceļ saulītē” vecu premjeres ierakstu soctīklos, kas izsauc viedokļu vētru
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Titulu “Dižprojekts 2019” saņēma “Veikals pašu ražotiem produktiem jeb Satikšanās vieta “Skudras””. Projektu Engures novadā īstenoja uzņēmums “Kuģenieki” ar Ragaciema zivju tirdziņa teritorijā uzstādītu iepirkšanās, degustāciju un satikšanās vietu iedzīvotājiem un tūristiem, sekmējot latviskās tirgus tradīcijas un popularizējot vietējo produkciju.

Konkursa “Dižprojekts 2019” otrās vietas ieguvējs ir biedrības “Sateka” uzņēmuma “RWW” projekts Gulbenes novadā. Tā ir kokapstrādes darbnīca, kurā realizēt savas idejas un ļaut iepazīties ar koku.

CITI ŠOBRĪD LASA
Publicitātes foto.

Lielāko popularitāti sociālo tīklu balsotāju vidū trešo vietu konkursā “Dižprojekts 2019” guva “Kabiles muižas vīna darītava” par īstenoto projektu “Kabiles muižas kungu mājas pagraba pārbūve par vīna darītavu” biedrības “Darīsim paši!” teritorijā Kuldīgas novadā. Pateicoties LEADER projekta līdzfinansējumam, Kabiles muižas kungu mājas pagraba stāvs tika pārbūvēts un tajā radītas telpas Kabiles muižas vīna darītavai.

Publicitātes foto.

Laureāti tika noteikti, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu Latvijas Lauku foruma sociālajos tīklos, vietējo rīcības grupu vērtējumu un ekspertu viedokli.

Latvijas lauku partnerību balvai “Dižprojekts” šogad tika izvirzīti 27 projekti, ar kuriem vietējo rīcības grupu teritorijās lepojas visvairāk. Latvijas Lauku forums konkursu rīkoja devīto reizi ar mērķi, dižojoties iedvesmot citus uzņēmējus, pašvaldības un iniciatīvu grupas aktīvai rīcībai.

Ik gadu ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu un LEADER jeb sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieeju visā Latvijas lauku teritorijā tiek uzsākti un īstenoti vairāki simti daudzveidīgu iniciatīvu. Katrā no 34 darbības teritorijām vietējās rīcības grupas (VRG) identificē vajadzības, uz kurām balstoties izstrādā vietējās attīstības stratēģijas. Atbalstoši tām noteikti kritēriji projektu atlasei.

Latvijas Lauku forums ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004.gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai tie kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. Latvijas Lauku forumā darbojas vairāk nekā 80 biedru organizācijas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.