Foto: Sintija Zandersone/LETA

Latvijas karoga nepareiza izmantošana: pārkāpumi un sodi 0

Rīgā daudz māju, tāpēc vairāk acīs “duras” dažādi pārkāpumi, kas saistīti ar Latvijas valsts karoga lietošanu. Cik bieži Rīgas domē tiek saņemtas iedzīvotāju sūdzības par nekvalitatīviem karogiem, un kāda ir domes rīcība šādos gadījumos? Kā soda cilvēkus, kuri pārkāpj karoga lietošanas noteikumus? Jautā Armands no Carnikavas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
Kā tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

Rīgā, tāpat kā citviet Latvijā, valsts karoga izkāršanu nosaka Latvijas valsts karoga likums. Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Aira Šmelde informē – gadījumos, kad pašvaldības policija saņem izsaukumus vai patrulēšanas laikā pamana acīm redzami bojātu, netīru vai citādi neatbilstīgu valsts karogu, tiek sākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Pēc tam lietas ietvaros katrs gadījums vēl tiek izvērtēts atsevišķi.

Ja tiek konstatēta necieņa pret karogu (par pārkāpumiem, kad neatbilstīgi mērķim un/vai noteiktai kārtībai tiek lietots Latvijas valsts simbols), atbildība par to ir noteikta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.43 un 201.44 pantā. Par klajas necieņas izrādīšanu Latvijas valsts karogam (arī valsts ģerbonim, valsts himnai, Brīvības piemineklim, Vidzemes, Latgales, Kurzemes vai Zemgales ģerbonim) uzliek naudassodu līdz pat 700 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pērn (dati, kas fiksēti novembra sākumā) Rīgas pašvaldības policija sākusi 24 lietvedības par necieņu pret valsts simboliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.