Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas IKP ceturtajā ceturksnī provizoriski pieaudzis par 3,4% 7

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 3,4%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Lasīt citas ziņas

Pēc provizoriskām aplēsēm, IKP ietekmēja kritums ražojošajās nozarēs par 1,4% un pieaugums pakalpojumu nozarēs par 6,7%.

Vienlaikus, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem, Latvijas ekonomikā minētajā laika periodā bijis pieaugums par 3,1%.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt 2021.gada ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar trešo ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem, IKP samazinājies par 0,1%.

Iepriekš IKP kritums salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni Latvijā bija 2020.gada otrajā ceturksnī, kad salīdzinājumā ar gada pirmo ceturksni Latvijas IKP, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem, samazinājās par 7,4%.

Statistikas pārvaldes dati arī liecina, ka 2021.gadā, salīdzinot ar 2020.gadu, Latvijas IKP pieaudzis kopumā par 4,7%.

Kā aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā, neskatoties uz augstajām energoresursu cenām, kas, visticamāk, saglabāsies arī tuvākajos mēnešos, problēmām globālajās piegāžu ķēdēs un neskaidrībām par pandēmijas tālāko gaitu, prognozējams, arī šogad ekonomika turpinās augt.

Ministrijas pārstāvji skaidro, ka darba samaksas kāpums un labvēlīga situācija darba tirgū veicinās privātā patēriņa pieaugumu. Investīciju apjomu kāpumu lielā mērā ietekmēs publiskais finansējums – Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna, kā arī jaunā Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas perioda uzsākšana stimulēs ieguldījumus būvniecībā, mašīnās un iekārtās, kā arī intelektuālā īpašuma produktos. Savukārt ekonomikas izaugsme galvenajos Latvijas eksporta tirgos pozitīvi ietekmēs eksportētājus.

EM prognozē, ka ekonomikas izaugsme kopumā 2022.gadā varētu būt 5% apmērā. Covid-19 vīrusa tālākā izplatība var samazināt ekonomikas pieauguma tempu, bet ne apturēt izaugsmi ilgtermiņā.

Reklāma
Reklāma

2021.gada ceturtajā ceturksnī Latvijas IKP salīdzināmajās cenās, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem, bija 7,019 miljardu eiro apmērā, savukārt pagājušajā gadā kopumā – 27,871 miljards eiro.

Izvērsts ziņojums par precizēto IKP apmēru un izmaiņām 2021.gada ceturtajā ceturksnī un pagājušajā gadā kopumā tiks publicēts 28.februārī.

Jau vēstīts, ka 2020.gadā Latvijas IKP samazinājās par 3,6%, salīdzinot ar 2019.gadu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.