“Latvijas iepazīšana, nevis izklaide”. Ko pedagogi sagaida no Skolas somas projekta 0
Kādus pasākumus piedāvāsiet saviem skolēniem par valsts simtgades iniciatīvas “Latvijas skolas soma” naudu?
Lāsma Petermane, Nīcas vidusskolas direktore: “Valsts piešķirtā summa – katram skolēnam šī mācību gada pirmajā semestrī septiņi eiro, bet mācību gadā kopā 14 eiro – nav liela, tomēr simtgades dāvana nodrošina iespējas iepazīt Latvijas kultūras un dabas vērtības, valstī radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus. Mēs cenšamies katrai vecuma grupai sagādāt piemērotāko. Vecāko klašu jauniešiem ir liela interese apmeklēt Nacionālo bibliotēku vai Nacionālo mākslas muzeju. Plānojam arī mākslinieku aicināšanu uz skolu.”
Laima Grebska, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas direktore: “Mēs “skolas somas” naudu liekam kopā ar “karjeras projektu” naudu. Jau septembra vidū 11. klase pirmo četru mācību stundu laikā iepazinās ar Paula Stradiņa skolu un Vecā Stendera Ābeces taku. Skolēni daudz ko redzēja savām acīm un dzirdēja interesantus stāstījumus. Tā, piemēram, visi ar lielu interesi klausījās muzeja “Sēlija” vadītājas Ilmas Svilānes kultūrvēsturiskos akcentējumus. Bērniem ļoti patika arī Rūdolfa Blaumaņa memoriālā muzeja “Braki” apmeklējums. Šobrīd ar nepacietību gaidām mūziķes un folkloristes Ilgas Reiznieces viesošanos skolā. Padomā ir arī citi pasākumi – nevis izklaides, bet tādi, kas bērniem ļauj dziļāk iepazīt Latviju.”
Inta Kivleniece, Vārkavas vidusskolas direktore: “Tā kā “skolas somas” pasākumos nedrīkst piesaistīt skolēnu un viņu vecāku līdzfinansējumu, nevaram plānot vairākus tālus izbraukumus, jo transporta izdevumi ir dārgi. Tomēr vecāko klašu skolēniem esam paredzējuši arī braucienu uz kādu labu teātra izrādi.”
Daiga Rudzīte, Limbažu 3. vidusskolas direktora vietniece: “Simtgades dāvanas naudu vispirms saņem pašvaldība. Esam tai izteikuši savas vēlmes, drīz varēsim nosaukt konkrētus pasākumus un organizēt to apmeklējumus.”