Latvijas iedzīvotāji no līderiem sagaida spēju uzņemties atbildību 1
38% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šobrīd mūsu valstij ir vajadzīgi līderi, kuri spēj uzņemties atbildību, var motivēt un aizraut lieliem mērķiem ne tikai sevi, bet arī apkārtējos, secināts pētījumu kompānijas „Norstat Latvija” un sabiedrisko attiecību aģentūras „Repute” veiktajā aptaujā* par līderiem Latvijā.
14% respondentu uzskata, ka Latvijai vajadzīga personība, kura nebaidās pieņemt nepopulārus lēmumus un „iet cauri ugunij”, pat ja sākotnēji tam nav sabiedrības atbalsta.
Tik pat daudz – 14% – arī norādījuši, ka valstij ir vajadzīgs rīcības cilvēks, kurš dara, bet pats nealkst nokļūt uzmanības centrā. Savukārt tikai 9% norādījuši, ka Latvijai būtu piemērota harizmātiska personība, kurai no dabas piemīt spēja iedvesmot cilvēkus.
Ar mērķi diskutēt, kā mainījusies līderu loma sabiedrībā, kāda ir sabiedrības attieksme pret līderiem un, ko no tiem sagaidām vai negaidām, sabiedrisko attiecību aģentūra „Repute” aizsāk jaunu sarunu ciklu „Līdera gēnu meklējot!”, kur ar dažādu nozaru ekspertiem diskutēs, kas ir līderis šodien un, kāds līderis ir vajadzīgs Latvijas sabiedrībā, biznesā, valsts pārvaldē.
“Uz šo jautājumu mēģināsim atbildēt, apkopojot ekspertu, uzņēmēju un vadītāju viedokļus jaunā sarunu ciklā, kas tiek pieteikts ar lasāmžurnāla „Līderis” atvēršanu. Mūsu mērķis ir uzsākt sarunu par līderības tematu šodien, daloties pieredzē, zināšanās un pārdomās.”
Lai arī ir daudzas pazīmes, pēc kurām definējam līdera spēku, viena ir pati svarīgākā, un tā ir drosme. Stāsta I. Dzērve: „Drosme riskēt, zaudēt, uzņemties atbildību, kas, kā liecina arī veiktās aptaujas rezultāti, ir sabiedrības patiesās gaidas.”
“Mēs vēlamies, lai šodien, kad sociālo un digitālo mediju laikmets priekšplānā izvirza „viedokļu līderus un ietekmētājus”, notiktu diskusija un domapmaiņa par patiesās līderības nozīmi. Patiesa līdera spēks ir drosmīgā rīcībā, spējā iedvesmot un radīt.
Pētījumu kompānijas „Norstat Latvija” pēc „Repute” pasūtījuma veiktajā reprezentatīvajā iedzīvotāju aptaujā šī gada martā piedalījās 1000 respondenti no visas Latvijas vecumā no 18 – 74 gadiem.