
Triju pāvestu gads un pirmā nelegālā hipiju nometne 0
1978. ieiet vēsturē kā triju Romas pāvestu gads. Pēc Pāvila VI nāves par viņa pēcteci kļūst Jānis Pāvils I (Albino Lučiani), kurš jau pēc mēneša mirst un par Svētā krēsla īpašnieku pirmo reizi pēc 1522. gada netiek izvēlēts itālis, bet gan polis – Jānis Pāvils II (Karols Jozefs Voitila). Toties PSRS pilnā sparā ris Baikāla–Amūras maģistrāles būve un visā valstī obligāti piespiedu kārtā notiek ģenseka Leonīda Brežņeva grāmatas “Mazā zeme” apspriešana.
Itālijā kreisie ekstrēmisti nolaupa un nogalina bijušo premjerministru Aldo Moro, bet Gaijanas džungļos kolektīvi pašnāvību izdara 900 amerikāņu sludinātāja Džima Džonsa vadītās sektas “Tautas templis” dalībnieki. Ēģiptes prezidents Anvars Sadats, ASV prezidents Džimijs Kārters un Izraēlas premjerministrs Menahems Begins Kempdeividā paraksta miera līgumu, kuram vismaz par soli jātuvina miers Tuvajos Austrumos.
Latvijā vasarā nelegāli notiek pirmā hipiju nometne, kurā piedalās cilvēki no visas PSRS. Un Austra Pumpure ir nodziedājusi jau simto koncertu ar Imanta Kalniņa dziesmām. Teātros šis ir Viljama Šekspīra gads, kura lugas tiek iestudētas uz četrām skatuvēm. Uz ekrāniem iznāk Jāņa Streiča filma “Teātris” ar Viju Artmani galvenajā lomā. Latvijā pirmo reizi svin Teātra dienu un durvis ver tikko uzbūvētais Preses nams.