Latvijas Dizaina gada balvu turpmāk rīkos Latvijas Dizaineru savienība 0
Nacionālas nozīmes konkursu “Latvijas Dizaina gada balva” nākamajā posmā − 2020.gadā un 2021.gadā − īstenos biedrība “Latvijas Dizaineru savienība”, kurai šis uzdevums deleģēts pēc uzvaras Kultūras ministrijas (KM) izsludinātajā konkursā par valsts pārvaldes uzdevuma – kvalitātes novērtējuma dizaina jomā – veikšanu, LA.lv uzzināja KM.
“Latvijas Dizaina gada balvas” konkursa noslēgums, kurā tiks izvērtēti darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā, un labāko konkursu darbu izstāde notiks 2021. gada aprīlī.
Nākamajā divu gadu periodā balvas organizatora galvenie uzdevumi būs veikt Latvijas dizaina kvalitātes novērtējumu aptverot gan materiālo, gan nemateriālo dizainu, izstrādāt konkursa nolikumu un izveidot žūriju ar Latvijas un ārvalstu dizaina ekspertu pārstāvniecību.
veicināt izpratni dažādās sabiedrības auditorijās par dizaina pielietojamību, ikviena tiesībām uz labu dizainu, tā līdzdalību citās nozarēs un Latvijas sasniegumiem dizaina jomā, kā arī veicināt nozares profesionāļu, mediju pārstāvju un citu auditoriju interesi par konkursu.
Latvijas Dizaineru savienības uzdevums būs izveidot plašai sabiedrībai pieejamu “Latvijas Dizaina gada balvas” konkursa uzvarētāju labāko darbu izstādi, kā arī organizēt apbalvošanas ceremoniju un attīstīt “Latvijas Dizaina gada balvas” tīmekļvietni.
KM akcentē iepriekšējo trīs gadu laikā sasniegto augsto kvalitātes līmeni “Latvijas Dizaina gada balvas” konkursa organizēšanas procesā, zīmola izveidē un komunikācijā, kā arī dizaina kopienā raisīto pieaugošo interesi un uzticēšanos.
Iepriekšējā periodā (2017 – 2019) “Latvijas Dizaina gada balvas” rīkošana konkursa kārtībā bija deleģēta dizaina birojam “H2E”, un pēc šī termiņa beigām KM izsludināja jaunu konkursu par valsts pārvaldes uzdevuma – kvalitātes novērtējuma dizaina jomā – veikšanu.
Kultūras ministrijas ieskatā, nododot balvas organizēšanu Latvijas Dizaineru savienībai, būtiski saglabāt balvas virsuzdevumu – dialogu ar sabiedrību – un sekmēt Latvijas dizaina jomas attīstību ilgtermiņā, tomēr vienlaicīgi ieviešot arī pārmaiņas, kuras likumsakarīgi rodas kontekstā ar attīstības procesiem nozarē un tās vajadzībām.