Latvijas Bērnu fonda prezidents Bērziņš skaidro, vai traģēdija Rēzeknes novadā bija novēršama: “Ja ar šiem bērniem nestrādā, viņi atkal tiek traumēti” 0
Jau iepriekš ziņojām par traģēdiju Rēzeknes novadā, kur pazuda divgadīgais puisēns Andrejs Kuzņecovs, kuru pēc vairāku stundu meklēšanas izdevās atrast, taču mediķi vairs nespēja glābt puisēna dzīvību.
TV24 raidījumā “Ziņu TOP” Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs (ZZS), Latvijas Bērnu fonda prezidents Andris Bērziņš, atbildot uz jautājumu par to, vai šī traģēdija bija novēršama, norāda, ka visas traģēdijas ir novēršamas, īpaši tās, kurās ir iesaistīti mazi bērni.
“Saprotiet, kad es šo traģēdiju lieku kopā ar tiem vecākiem, kas cīnās par saviem slimajiem bērniem un ir gatavi atdot visu, lai šis bērns būtu vesels, tad pie vesela bērna mēs viņu novedam līdz zārkam. Šo es kaut kā nevaru salikt kopā,” tā Bērziņš.
Viņš uzsver, ka, noteikti, šo konkrēto traģēdiju izmeklēs attiecīgās instances, taču tas vairs nespēs bērnam atgriezt pazaudēto dzīvību.
Bērziņš norāda, ka Latvijas Bērnu fondā darbojas seši centri, kuros gada laikā rehabilitāciju ir veikuši 2300 bērni, kuri cietuši no vardarbības. Viņš atzīmē, ka no šiem bērniem, kas izgājuši rehabilitācijas programmas, daļa ,iespējams, atgriezīsies gan savā novadā, kur auguši, gan arī ģimenēs no kurām nākuši. Un 70% no šīm ģimenēm ir ekonomiski pozitīvas ģimenes, nevis tādas, kurām ir lielas ekonomiskās problēmas.
“Ja ar šiem bērniem nestrādā, viņi atkal tiek traumēti. Un 63% no tiem, kas dara pāri, ir vecāki, 20% ir radinieki, kas dara pāri,” norāda Bērziņš.
Bērziņš uzsver, ka, primāri, šādas situācijas būtu jārisina ir ar sociālo darbinieku iesaisti, norādot, ka valstij būtu jāpalielina sociālo darbinieku skaits, palielinot finansējumu šiem darbiniekiem.
“Ja nebūs tā kapacitāte strādāt konkrēti ar konkrētu cilvēku, konkrētu bērnu, konkrētu ģimeni un palīdzot, tad diez vai tas palīdzēs. Es nezinu, kādi vēl brīnumi varētu notikt. Lekcijas lasīt no rīta līdz vakaram ar briesmu stāstiem? Diez vai tas būs tas risinājums. Vienīgais risinājums ir strādāt tikai ar šo riska ģimeni,” atzīmē Bērziņš.