“Izglītības ministrija noveļ uz ārstu pleciem savu neizdarību,” tā Aizsilniece par atbrīvojumiem no eksāmeniem 43
No valsts pārbaudījumiem nākotnē vairs nevarēs atsvabināt tikai ar ģimenes ārsta zīmi, bet tikai ar speciālista vai konsīlija atzinumu, tas samazinās ģimenes ārstu slodzi, skaidro Izglītības un zinātnes ministrija.
“Jā, ģimenes ārstiem būs vieglāk, nebūs jāraksta visi dokumenti. Bet problēma ar atbrīvojumiem no eksāmeniem noteikti ir liela valsts mērogā,” tā TV24 raidījumam “Preses klubs” izteicās Ilze Aizsilniece, Latvijas Ārstu biedrības prezidente.
“Pasliktinās atzīmes eksāmenā un ir mazākas iespējas tikt labās skolās,” saka Aizsilniece, piebilstot, ka neesot iedziļinājusies sistēmā.
“Bērni, kuriem labas atzīmes un kuri labi mācās, baidās, ka eksāmenu rezultātā tās var kristies, viņi cenšas dabūt šīs zīmes,” pieļauj ārste, sakot, ka teiktais ir fabula un viņai šādas situācijas nav bijušas.
Pašai Aizsilniecei praksē šis nav aktuāls jautājums, parasti sezonā tādi ir bijuši viens vai divi gadījumi, turklāt tas bijis ar nopietnām diagnozēm – bērns ar epilepsiju un skolēns slims ar Covid-19.
Bērniem, kuriem ir nopietnas diagnozes un hroniskas slimības, jauninājums likumos būšot milzīgs slogs, jo viņi tāpat jau iet pie ārstiem, bet nu viņiem nāksies to darīt vēl biežāk.
“Tas nav iespējams tagad trīs mēnešu laikā, jo rindu tad vajadzēja pieteikt jau septembrī uz konsīliju. Tad ir jautājums, vai var ņemt vērā jau septembrī teikto par bērna veselību, vai kā.”
Aizsilniece domā, ka visa ministrijas ņemšanās, ka visu noveļ uz ārstu atbildību un loģiskas sistēmas sakārtošanu, rada jautājumus, kāpēc bērni baidās no eksāmeniem un kāpēc viņi nav mācību procesā sagatavoti tā, ka uz eksāmeniem iet brīvi un priecīgi.