Latvijas Ārstu biedrības prezidente Aizsilniece: Mani ļoti satrauc Latvijas politiķu īsā atmiņa 14

“Es gribu teikt, ka veselības aprūpe ir tā nozare, kura ir reformēta 30 gadu garumā, ja tā var teikt – uz velna paraušanu,” TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum”, runājot par veselības aprūpes reformu īstenošanu, sacīja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

“Te uz vienu pusi reformējamies, te uz otru. Te mēs visu privatizējam, te visu nacionalizējam, jo privāti ir slikti. Mums ir bijušas slimokases, kas bankrotēja 90. gados, tad mums bija obligātā veselības apdrošināšana, kur mēs no ienākumu nodokļa novirzījām 28,4 procentus. Es personīgi Repšes kungam 2003. gada novembrī lūdzos, lai viņš nelikvidē speciālo veselības aprūpes budžetu. Un ka mums vajag atstāt obligāto veselības apdrošināšanu, neskatoties uz to, ko saka starptautiskie konsultanti, Latvijai stājoties Eiropas Savienībā. Repšes atbilde bija, ka man nav stratēģiskās domāšanas. Es gan viņam arī atgādināju par nestratēģisku domāšanu pēc vairākiem gadiem, kad viņš atkal gribēja ieviest obligāto veselības apdrošināšanu,” atzina Aizsilniece un pauda savas bažas par Latvijas politiķiem.

“Tas, kas mani ļoti satrauc Latvijā, ir politiķu īsā atmiņa. Ka viņi vienu dienu dara vienu, otru dienu – citu. Nu, ir jābūt kaut kādai jēgai un turpināmībai tam, ko mēs darām. Ja mēs runājam par finansēšanu, protams, vēl var diskutēt, vai tā būtu obligātā veselības apdrošināšana vai finansējums no nodokļiem. Visi starptautiskie konsultanti Latvijai, tiešām nopietni veselības ekonomisti, saka – netaisiet obligāto veselības apdrošināšanu, tās administrēšana jums izmaksās dārgāk nekā labums, ko no tās iegūsiet. Domājiet stratēģiski un novirziet vajadzīgos līdzekļus veselības aprūpei. Ir politiķi, kuri uzskata, ka caur šo obligāto veselības apdrošināšanu mēs uzlabosim nodokļu maksātāju apzinīgumu… Nekur īsti pasaulē tas nav nostrādājis, arī Austrumeiropā, kur to mēģināja. Ungārija un Čehija mēģināja tādā veidā uzlabot apzinīgumu. Neizdevās. Varbūt Latvijai izdosies, bet Latvijai vispār ir tendence vienmēr mēģināt ieviest četrkantīgo riteni un tad kaut kā stumt uz priekšu tos ratus.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizsilniece arī norādīja, ka, apzinoties smago finansiālo situāciju nozarē, mediķi dosies protestos kopā ar skolotājiem, kas pieteikuši protesta gājienu 24. aprīlī, tomēr streikā mediķi nepiedalīsies.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.