Latvijā zemu algu saņēmēju īpatsvars ir lielākais ES 0
Latvijā zemu darba algu saņēmēju īpatsvars ir lielākais Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas pārvaldes “Eurostat” ceturtdien publiskotie dati. Saskaņā ar tiem mūsu valstī zemas algas saņem 27,8% strādājošo ‒ tik liels zemu algu saņēmēju īpatsvars nav nevienā citā bloka zemē.
Saskaņā ar “Eurostat” metodoloģiju par zemu algu saņēmējiem uzskata strādājošos, kuri nopelna divas trešdaļas vai mazāk no vidējās bruto darba samaksas valstī.
Otrs lielākais tādu strādājošo īpatsvars, kas strādā par zemu atalgojumu, ir Lietuvā (27,2%), seko Rumānija (25,6%), Polija (24,2%) un Igaunija (23,8%).
Savukārt vismazākais zemu algu saņēmēju īpatsvars ir Zviedrijā ‒ tikai 2,5% no kopējā strādājošo skaita. Seko Francija, kur zemas algas saņem tikai 5,9% darbarūķu, Beļģija (6,4%) un Dānija (7,7%).
ES vidēji zemas algas saņem 17% strādājošo. Sieviešu vidū zemas algas ir krietni vairāk izplatītas nekā vīriešu vidū. Zemas algas blokā saņem 21% sieviešu un 13% vīriešu.
“Eurostat” dati arī izgaismo, ka Latvijas vīriešu vidū ir blokā lielākais zemo algu saņēmēju īpatsvars ‒ 26,7% no mūsu valsts vīriešiem strādā par algu, kas atbilst divām trešdaļām no vidējās bruto algas vai ir zemāka par to.
Savukārt sieviešu vidū zemo algu saņēmēju Latvijā īpatsvars sasniedz 28,7%, kas ir ceturtais augstākais ES, taču zemākais Baltijas valstu vidū.
Vēl lielāks nekā Latvijā tādu sieviešu īpatsvars, kas pelna zemas algas, ir Lietuvā (29,4%), Igaunijā (30,1%) un Kiprā (31,4%). Vācijā tāpat kā Latvijā zemas algas saņem 28,7% sieviešu.
“Eurostat” dati apkopoti par 2010.gadu.