Latvijā bail par bēgļu pārcelšanos no Tuvajiem Austrumiem vai Ziemeļāfrikas 3
Ja Latvijā notiktu referendums par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), tad, visticamāk, tā rezultāts nebūtu tāds kā Lielbritānijā, diskusijā “”Brexit” mācības Eiropai un Latvijai” norādīja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.
Kaktiņš diskusijā sacīja, ka Latvijā ir vairāk iedzīvotāju, kas noskaņoti par ES, nekā to, kas ir pret.
Vienlaikus daudzi iedzīvotāji saista pašlaik aktuālas problēmas vai jautājumus ar dalību ES, klāstīja Kaktiņš. Piemēram, teju 90% iedzīvotāju uztrauc tas, ka uz Latviju varētu pārcelties bēgļi no Tuvajiem Austrumiem vai Ziemeļāfrikas, un daudzi uzskata, ka to veicina dalība ES.
Tāpat teju katrs ceturtais respondents pauž, ka dalība ES veicina to, ka arī Latvijā varētu notikt terorakti.
Vērtējot iedzīvotāju attieksmi pret ES, Kaktiņš arī norādīja uz lielu respondentu īpatsvaru, kas uzskata, ka Latvija ir otrās šķiras valsts ES. Tāpat vairākums uzskata, ka ES vadībai ir vienaldzīgi, kā jūtas Latvijas iedzīvotāji.
Tomēr 41,2% iedzīvotāju uzskata, ka izstāšanās no ES pasliktinātu labklājību. Savukārt 26% uzskata, ka labklājību tas neietekmētu, un tikai aptuveni 9% respondentu uzskata, ka uzlabotu.
Kaktiņš arī sacīja, ka krietni vairāk ir tādu iedzīvotāju, kas saka, ka dalība ES ir laba lieta, nekā to, kas uzskata, ka tas ir slikti.
Kaktiņš savā prezentācija atsaucās gan uz SKDS aptauju datiem, gan uz “Eirobarometra” aptaujām un citiem datiem.
Melngalvju namā šodien norisinās sabiedriska diskusija “”Brexit” mācības Eiropai un Latvijai”, kurā piedalās dažādu jomu eksperti. Tā ir otrā konference, kas notiek Valsts prezidenta rosinātajā diskusiju ciklā par Latvijas drošību 21.gadsimta izaicinājumu apstākļos.