Latvijā sākta atsegumu un alu kartēšana 0

Izrādās, šo vērtīgo biotopu – alu un atsegumu – Latvijā ir vairāk, nekā sākotnēji domāts, pagājušajā gadā dabas skaitīšanas ietvaros kartēti 205 atsegumi un deviņas alas.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Tramps nomaina Ovālā kabineta galdu dažas dienas pēc tam, kad Īlona Maska dēls iemūžināts uz tā atstājam “dāvanu” 5
RAKSTA REDAKTORS
krāpnieki zina, kur meklēt cilvēkus ar vairākiem tūkstošiem kontā – vai banku dati kaut kur noplūst? Atbild eksperti
Trampa optimismam nav pamata: izlūkdienesti atklāj Putina patieso plānu. Kādas nelietības iecerējis Krievijas diktators?
Lasīt citas ziņas

Diemžēl speciālisti secina – tāpat kā meži, arī alas tiek piegružotas ar atkritumiem.

Atsegumi un alas ir biotopi, kas Eiropas Savienībā atzīti par aizsargājamiem. Latvija ir īpaši bagāta ar seno devona smilšakmens atsegumiem. Īpašajās ekspedīcijās eksperti ne tikai norāda precīzas šo dabas veidojumu koordinātes, bet arī pēta to floru un faunu. Atsegumos dzīvo bites, krasta čurkstes, zivju dzeņi. Savukārt alās mīt sikspārņi, bebri, kā arī atrodamas ļoti retas augu sugas – piemēram, spulgsūna, kas aug pustumsā un spīd.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.