“Kurš vakcinējies, tas drīkst tusēt!” Kā rīdzinieki divas dienas aizmirsa par kovidu un ballējās pilsētas festivālā “Var! Būt!”
“Kurš vakcinējies, tas drīkst tusēt!” Kā rīdzinieki divas dienas aizmirsa par kovidu un ballējās pilsētas festivālā “Var! Būt!”
Foto: Jānis Škapars

Latvijā saglabājas viens no zemākajiem Covid-19 izplatības rādītājiem Eiropā 14

Lai arī saslimstība ar Covid-19 Latvijā pēdējās nedēļās redzami aug, Latvijā saglabājas viens no zemākajiem slimības izplatības rādītājiem Eiropā un Latvija pēc šī rādītāja aizvadītajās divās nedēļās ir saglabājusi 24.vietu starp 30 Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, liecina Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) apkopotie dati.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Baidījāmies piestāt pat benzīntankā!” Latviešu ģimene piedzīvojusi trillera cienīgu bēgšanu no Zviedrijas, lai glābtu savu bērnu 311
Mājas
Kam patiesībā paredzēti veļas mašīnas atvilktnes 3 nodalījumi, zina vien retais
Kokteilis
Te būs! 1 maz zināms fakts par katru zodiaka zīmi, piemēram, Auns ir bērnišķīgs
Lasīt citas ziņas

Arī iepriekšējā nedēļā Latvija bija 24.vietā, bet pirms tam atradās 23.vietā.

ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 2. līdz 15.augustam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir pakāpusies līdz 64,11 gadījumiem, taču tas tomēr ir mazāk nekā lielākajā daļā ES un EEZ valstu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs joprojām ir Kiprā – 748,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Francija, Spānija un Īrija ar mazāk nekā 500 gadījumiem. Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 6,2 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Vidējais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir 205,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir audzis līdz 254,6 gadījumiem, bet Lietuvā – līdz 254,5 gadījumiem, liecina ECDC dati.

Latvijā ir samazinājies 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 2,6 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Turklāt, ja iepriekš Latvija ilgstoši atradās starp piecām ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību, tad tagad Latvija ir noslīdējusi līdz 18.vietai, jo daudzās Eiropas valstīs mirstība ar diagnosticētu Covid-19 atkal palielinās. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi Kiprā – 38,3 gadījumi.

Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 13,6, bet Igaunijā – 5,3 gadījumi.

Latvija pēc ilgāka pārtraukuma ir iekļauta ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes oranžajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz vidēju Covid-19 inficēšanās risku. Igaunija un arī Lietuva ir šīs kartes sarkanajā zonā.

Zaļajā zonā, kas norāda uz zemu inficēšanās risku, pašlaik pilnībā atrodas vien Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija un Rumānija.

Savukārt tumši sarkanajā zonā, kas liecina par ļoti augstu inficēšanās risku, atrodas Kipra, kā arī vairāki reģioni Spānijā, Francijā, Grieķijā un Īrijā.

Reklāma
Reklāma

Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.