ASV ražotās augstas mobilitātes vidēja darbības rādiusa vadāmo raķešu HIMARS sistēmas.
ASV ražotās augstas mobilitātes vidēja darbības rādiusa vadāmo raķešu HIMARS sistēmas.
Foto: Giuseppe Cacace/AFP/Scanpix

Latvija nosūtījusi pieprasījumu ASV par “Himars” iegādi 86

Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) saņēmusi piedāvājumus no potenciālajiem krasta aizsardzības raķešu piegādātajiem un nosūtījusi pieprasījumu ASV par Ukrainā sevi labi parādījušās raķešu artilērijas sistēmas “Himars” iegādi, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Lasīt citas ziņas

AM ir trīs prioritātes attiecībā uz raķešu sistēmām, proti, krasta aizsardzībai pret kuģiem, vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmas un raķešu artilērija.

Attiecībā uz krasta aizsardzības sistēmām AM ir saņēmusi piedāvājumus no potenciālajiem piegādātajiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tirgus izpētē ir veikta šo piedāvājumu analīze, kā arī pieprasīta papildu informācija tālākajai izvērtēšanai. Tāpat arī pieprasīta informācija par iespējamo industriālo iesaisti.

Par vidējā rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēmām ir pieņemts lēmums vidējā rādiusa sistēmas iegādāties kopā ar Igauniju. Nesen Madridē NATO samita laikā Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri parakstīja kopīgu nodomu vēstuli par iegādes veikšanu. Pašlaik notiek kopīgs darbs pie iepirkuma tālākās īstenošanas.

Attiecībā uz raķešu artilērija ir nosūtīts pieprasījums ASV par “Himars” sistēmu pieejamību un cenām. Šis ir kopīgs Baltijas valstu projekts, un AM sagaida, ka ASV to atbalstīs ar līdzfinansējumu. Patlaban tiek gaidīta atbilde no ASV puses. LETA jau rakstīja, ka “Himars” sistēmu Ukrainai karošanai pret Krieviju piešķīrusi ASV.

AM patlaban nevarēja nosaukt precīzu summu, cik izmaksās visas trīs minētās sistēmas, taču tie noteikti būšot simti miljonu eiro.

“Attiecībā uz visu iepriekšminēto spēju ieviešanu būtiski ir atzīmēt, ka šis ir jauns līmenis Latvijas aizsardzības attīstībā, un šo spēju ieviešana prasīs laiku. Tāpat jāatzīmē, ka pilnīga spēju ieviešana prasīs papildu personāla resursus,” aģentūrai LETA uzsvēra AM runasvīrs Kaspars Galkins.

Jau ziņots, ka turpmāko trīs gadu laikā finansējums Latvijas valsts aizsardzībai tiks pakāpeniski palielināts līdz 2,5% no iekšzemes kopprodukta.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.