Foto – LETA

Latvijā nav paredzēts slēgt glābējsilītes 0

Latvijā nav paredzēts slēgt glābējsilītes, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt, Latvija” apliecināja veselības ministre Ingrīda Circene.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kā ziņots, ANO Bērnu tiesību komiteja sanāksmē oktobrī vienojās par kampaņas sākšanu, lai panāktu glābējsilīšu aizliegšanu, un virza attiecīgu projektu Eiropas Parlamentā, kā arī ir vērsusies pie valstīm, kurās ir glābējsilītes, lai lūgtu no tām atteikties.

Circene uzsvēra, ka šīs idejas iniciatore ir komitejas locekle Marija Hercoga un tā neesot uzskatāma par ANO virzītu ideju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums nav paredzēts slēgt glābējsilīties, jo tās ir reāli izglābti bērni,” skaidroja Circene, uzsverot, ka Latvijā ar glābējsilīšu palīdzību ir izglābtas 20 bērnu dzīvības un tas ir svarīgāk, nekā zināt šo bērnu vecāku vārdus.

Kā ziņots, ANO pārstāvji uzskata, ka glābējsilītes pārkāpj bērnu tiesības, kā arī ļauj izvairīties no to problēmu risināšanas, kas noveda pie bērna pamešanas.

Pēc ANO datiem, pēdējos gados glābējsilītes izveidotas vismaz 11 Eiropas valstīs. Vācijā ir gandrīz 100 glābējsilītes, Polijā un Čehijā vairāk nekā 40, bet Itālijā, Lietuvā, Krievijā un Slovākijā aptuveni desmit. Pēdējā desmitgadē glābējsilītēs Eiropas valstīs ir atstāti simtiem mazuļu. Precīzi skaitļi nav zināmi, bet tiek lēsts, ka katrā glābējsilītē ik gadu tiek atstāts viens vai divi mazuļi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.