Žurnāla ” Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska.
Žurnāla ” Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska.
Foto: “Medības” .

Tiesības medīt kvalitatīvi un brīvi 0

Daudzi ir prasījuši, kādēļ mums šeit jātērē nauda starptautiskai sadarbībai ar dažādām organizācijām pasaulē un Eiropā. Godīgi sakot, ar vienu teikumu uz šo jautājumu atbildēt nevar, par šo tēmu varētu nolasīt veselu lekciju kursu, bet īsā atbilde ir gana vienkārša.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Tas mums, Latvijas medniekiem, ir vajadzīgs, lai mēs ne tikai šodien, bet arī rīt varētu medīt tikpat kvalitatīvi un salīdzinoši brīvi kā līdz šim.

Eiropas Medību un dabas asociāciju federācija (FACE) palīdzēja mums tikt pie trokšņa slāpētājiem, sagatavojot informāciju par normatīvo aktu bāzi Eiropas Savienībā un iespējamiem ierobežojumiem. FACE mums palīdzēja arī Ieroču aprites likuma sakarā, tāpat nodrošināja vajadzīgos datus, kad sākās diskusijas par slazdošanas aizliegšanu un ierobežojumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šie ir tikai daži no būtiskākajiem jautājumiem, kur starptautiskie partneri mums ir līdzējuši.

Desmit gadu izolētība no pārējās ES mednieku kopienas noveda Poliju pie tā, ka viņu valstī pēkšņi aizliedza bērniem piedalīties medībās. FACE un arī pasaules mēroga mednieku organizācija CIC bija gatava iejaukties, piesaistot Eiropas Parlamentu un pat citu valstu valdības, bet poļi paši nebija tam gatavi, viņi uzskatīja, ka no tā nebūs nekādas jēgas, un tā arī likums tika pieņemts.

Ņemot vērā, ka Latvija pietiekami aktīvi ir darbojusies medību kopienas starptautiskajā jomā, jau pagājušā gada rudenī no CIC tika saņemts teorētisks piedāvājums šīs organizācijas ģenerālo asambleju, kas ir viens no lielākajiem medību pasaules gada notikumiem, rīkot tieši Rīgā. Nevis Igaunijā vai Lietuvā, bet gan Latvijā.

Tas pierāda, ka nemaz neesam kāda mazā valstiņa kaut kur perifērijā. Esam svarīgi un nozīmīgi, un pasaules lielākā organizācija par mums interesējas un vēlas atvest uz šejieni biedrus no 83 dažādām valstīm.

Šī būs lieliska iespēja parādīt, ka Baltija ir svarīgs reģions ar savām tradīcijām un pasaules uztveri. Šogad aprīlī tika parakstīta vienošanās starp LATMA, Igaunijas un Lietuvas mednieku organizācijām un CIC par sadarbību ģenerālās asamblejas rīkošanā Rīgā 2020. gadā.

Vairāk lasiet žurnāla Medības maija numurā

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.