Foto – LETA

Latvijā mītošajiem stārķiem nedraud kļūšana par “pilsētniekiem” 0

Kamēr citās Eiropas valstīs, kur ziemas nav tik bargas, liela daļa stārķu kļuvuši no lauciniekiem par pilsētās dzīvojošiem putniem, Latvijā pagaidām šāda tendence nav novērota.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Bioloģe, stārķu uzskaites projekta vadītāja Māra Janaus stāstīja, ka pie mums stārķu pārcelšanās uz lielpilsētām pagaidām nav tipiska parādība. Getliņu atkritumu izgāztuvē vasarās varot manīt pārdesmit stārķus.

Tomēr Latvijā vēl neesot kā, piemēram, Spānijā, kur lielajās izgāztuvēs var redzēt tūkstošiem stārķu, kas šīs vietas ir izvēlējušies par barošanās avotu. Turklāt stārķi tajās vairs neuzturas tikai vasarās – barības tur ir tik daudz, ka šie putni pat izvēlas tur palikt pa ziemu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mums stārķi tomēr vairāk ir laucinieki. Piemēram, Skrīveros, ir 100 stārķu ligzdas uz 100 kvadrātkilometriem,” minēja bioloģe.

Jau ziņots, ka 2014.gada 7.Starptautiskās balto stārķu ligzdu uzskaites projekta laikā iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 7000 ligzdām un par vairāk nekā 9500 balto stārķu novērojumiem. Kā liecina novērojumu karte, visvairāk stārķu ligzdu ir ārpus pilsētām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.