Foto – Shutterstock

FAKTI 0

* Saskaņā ar “Aerostat” metodoloģiju par aptaukošanos uzskata ķermeņa masas indeksu, kas pārsniedz 30, par lieko svaru – 25. Normāls svars ir 18,5­ – 25 robežās.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas

* Ķermeņa masas indeksu aprēķina, svaru (kilogramos) dalot ar auguma garumu (metros) kvadrātā, piemēram, 75 kg : 1,732 = 25

* Trešais augstākais aptaukošanās problēmu skarto iedzīvotāju īpatsvars pēc Maltas un Latvijas reģistrēts Ungārijā (21,2%), tai seko Igaunija (20,4%), Lielbritānija (20,1%), Čehija (19,3%), Slovēnija (19,2%), Horvātija (18,7%), Somija (18,3%) un Lietuva (17,3%).

CITI ŠOBRĪD LASA

* Vismazāk aptaukošanās problēmu skarto ir Rumānijā – 9,4%, Itālijā – 10,7%, Nīderlandē –13,3%, kā arī Beļģijā un Zviedrijā – 14%.

UZZIŅA

* Aptaukošanās jeb adipozitāte ir slimība, kas saistīta ar pārmērīgu tauku uzkrāšanos, kā iespaidā pasliktinās veselība. Visbiežāk liekā svara rašanās ir vairāku faktoru kopums.

* Aptaukošanās var tikt nodota no paaudzes paaudzē. Zināms, ka gēni, ietekmējot noteiktas smadzeņu daļas, kontrolē apetīti, sāta sajūtu un arī to, kā ķermenis uzkrāj vai sadedzina kalorijas.

* Dzīvesveids vistiešākā mērā ietekmē liekā svara rašanos. Ēšanas paradumi, ikdienas fiziskās aktivitātes, nodarbošanās un atpūtas veidi var veicināt vai mazināt tauku uzkrāšanos organismā.

* Daļa cilvēku sāk vairāk ēst, jūtot stresu, negatīvas emocijas, dusmas, nomāktību.

* Dažas slimības var veicināt aptaukošanos un svara pieaugumu, piemēram, pazemināta vairogdziedzera darbība, depresija, arī neiroloģiski traucējumi var rosināt vēlmi ēst pārāk daudz.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.