Publicitātes foto

Latvijā kā starptautisks karjeras galamērķis. Kā uzlabot valsts reputāciju? 0

Piektdien, 21. jūnijā, Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) rīkoja diskusiju, kurā iepazīstināja ar savu viedokļa ziņojumu par talantu piesaisti “Latvija – starptautisks karjeras galamērķis”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Lasīt citas ziņas

Galvenie ATPL ieteikumi ir saistīti ar divām prioritātēm: izvirzīt Latviju kā starptautisku karjeras galamērķi un uzlabot darbinieku prasmes, lai tās atbilstu darba tirgus pieprasījumam.

ATPL uzskata, ka starptautiski talanti var sniegt nozīmīgu pienesumu Latvijas uzņēmumiem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pateicoties viņu svešvalodu zināšanām, pieredzei ārvalstu uzņēmējdarbības vidē un starpkultūru komunikācijas prasmēm, šie speciālisti var palīdzēt sekmīgāk apgūt jaunus tirgus.

Tādēļ ATPL iesaka izstrādāt vienotu talantu piesaistes stratēģiju un interneta platformu, kura būtu vērsta uz augsti kvalificētu darbinieku un Latvijas remigrantu piesaisti.

Birokrātiska attieksme pret augsti izglītotiem ārvalstu darbiniekiem pasliktina Latvijas kā karjeras galamērķa reputāciju.

Tādēļ svarīgi atrisināt jautājumus, kas skar imigrācijas procedūras, likvidējot normatīvu interpretācijas atšķirības dažādās imigrācijas dienesta iestādēs.

Nekonsekventa imigrācijas noteikumu pielietošana rada nenoteiktību un nevajadzīgu administratīvo slogu uzņēmējiem un augsti kvalificētiem ārvalstu speciālistiem.

Gan ārvalstu darbiniekiem, gan Latvijas remigrantiem būtu jāpiedāvā pievilcīgāka un viesmīlīgāka vide, lai viņi justos gaidīti Latvijā.

Strauji mainīgajā darba vidē nepārtraukta mācīšanās ir kļuvusi par nepieciešamību.

Investīcijas inovācijās un izglītībā, kā arī precīzāka nākotnē vajadzīgo prasmju prognoze palīdzēs nodrošināt labāku darba tirgus pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvaru.

Automatizācijas, mākslīgā intelekta un digitālo risinājumu ieviešana ir daži no ieteiktajiem risinājumiem trūkstošo vakanču aizpildīšanai.

Lai saglabātu speciālistus Latvijā, vairāk jāveicina reģionālā mobilitāte un darbinieku izmitināšana, piedāvājot atvieglojumus darba devējiem.

Tāpat ir jāturpina un jāveicina vietējo darbinieku prasmju uzlabošana, pārkvalifikācija un mūžizglītība.

Ņemot vērā to, ka talantu piesaiste ir starpsektorāls jautājums, nepieciešama publiskā-privātā partnerība un starpresoru koordinācija starp visām iesaistītajām pusēm.

ATPL viedokļa ziņojums tika prezentēts diskusijas laikā par talantu piesaisti, kurā piedalījās ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, “Cognizant Latvija” vadītājs Kims Leandersons un “Microsoft” vadītāja Baltijas valstīs Renāte Strazdiņa.

Reklāma
Reklāma

Visi diskusijas dalībnieki atzina, ka ārvalstu speciālistu piesaiste dotu nozīmīgu pienesumu Latvijas ekonomikai un piekrita, ka jāveicina sadarbība starp publisko un privāto sektoru, lai darbiniekiem piedāvātu atbilstošas izglītības un apmācību programmas.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā ir vadošā ārvalstu tirdzniecības palāta Latvijā, pārstāvot vairāk nekā 150 uzņēmumu.

ATPL mērķi ir veicināt un stiprināt tirdzniecību, investīcijas, partnerību un draudzību starp ASV un Latviju, kā arī kalpot par viedokļu, zināšanu apmaiņas un kontaktu platformu biedriem, partneriem un starptautiskās uzņēmēju sabiedrības pārstāvjiem Latvijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.