“Latvijā ir politiskie spēki, kas brutāli melo no Saeimas tribīnes,” Zanda Kalniņa-Lukaševica norāda uz ieilgušu problēmu 0
Priekšvēlēšanu laiks vienmēr ir solījumiem, apvainojumiem un aizdomām pilns.
“Latvijā ir politiskie spēki, kas melo no Saeimas tribīnes. Vēl vairāki brutāli melo, izmantojot sociālos tīklus, īpaši Telegram un Tiktok platformas, tādēļ mums ir jābūt gataviem, sevi jāsargā,” TV24 Ansim Bogustovam Briselē intervijā stāsta Zanda Kalniņa-Lukaševica, Saeimas priekšsēdētājas biedre (JV), Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja.
Viņa norāda, ka vēlēšanu laikā īpaši svarīga sabiedrības medijpratība un kritiskā domāšana. Iespējams, ka nepieciešami bargāki sodi, iespējams starptautiskas regulas, kas varētu situāciju uzlabot ne tikai Latvijā, bet Eiropā.
Jau ziņots, ka salīdzinot ar iepriekšējām Rīgas domes vēlēšanām 2020.gadā, galvaspilsētā nedaudz pieaugusi konkurence uz deputāta amatiem, liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā.
Ja pirms pieciem gadiem Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēja 707 deputāta amata kandidāti no 15 sarakstiem, tad šogad pašvaldību vēlēšanās startē 743 kandidāti no 16 sarakstiem.
Līdz ar to 2020.gada vēlēšanās uz vienu deputāta vietu pretendēja 11,7 pretendenti, tad šajās vēlēšanās konkurence pieaugusi līdz 12,4 pretendentiem uz vienu amata vietu.
Vēlēšanās startēs “Centra partija”, “Progresīvie”, “Stabilitātei!”, “Gods kalpot Rīgai” kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību, Latvijas Sociālistiskā partija, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, “Latvijas attīstībai”, “Saskaņa”, “Jaunā vienotība”, “Apvienotais saraksts” kopā ar Latvijas Zaļo partiju, Latvijas Reģionu Apvienība, “Liepājas partija”, “Pašcieņa”, “Tauta. Zeme. Valstiskums.”, “Latvija pirmajā vietā”, “Latvijas atdzimšanas partija, “Platforma 21”, “Jaunā konservatīvā partija” un “Suverēnā vara” kopā ar apvienību “Jaunlatvieši”.
Šajās vēlēšanās nestartēs septiņi politiskie spēki, kuri piedalījās Rīgas domes vēlēšanās pirms pieciem gadiem. Piemēram, “Alternative”, kuras viens no līderiem tagad izveidojis partiju “Stabilitāte”.
No politisko spēku saraksta, kas cīnījās par iekļūšanu Rīgas domē pazudusi arī politiskā partija “KPV LV” (“Par cilvēcīgu Latviju”), “Jaunā saskaņa”, Latvijas Krievu savienība, kas ir pārstāvēta pašreizējā domes sasaukumā, “Vienoti Latvijai”, “Taisnīgums” un “Rīcības partija”.
Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanām iesniegti 340 saraksti. Vēlēšanas notiks jūnija sākumā.