Latvijā ir ģimenes, kas nesatiekas pat svētkos: aptaujas dati 1
Latvijā dažādos svētkos, piemēram, Ziemassvētkos, Lieldienās, valsts svētkos un citos ik gadu atzīmējamos notikumos, pie viena galda pulcējas mazāk nekā puse jeb 46% ģimeņu, liecina pētījumu centra “Norstat” pēc AS “Latvijas maiznieks” pasūtījuma veiktās aptaujas dati.
Tāpat aptaujā secināts, ka 36% ģimeņu kopīgi satiekas vairākas reizes gadā, bet 8% ģimeņu – vismaz reizi gadā. Tikmēr 9% respondentu ģimeņu nav kopā sanākšanas tradīciju.
Aptaujā arī noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji bieži izvēlas gatavot maltīti mājās – 74% aptaujāto atzīst, ka mājās ēdienu gatavo katru dienu, bet 20% mājās gatavo pāris reizes nedēļā.
Katru dienu mājās gatavo 77% sieviešu, kā arī ik dienu mājās maltīti pagatavo 69% vīriešu.
Pēc aptaujas datiem, maltīti pie viena galda katru dienu ietur 45% respondentu, kamēr 24% maltīti pie viena galda ietur pāris reizes nedēļā, bet 18% – pāris reizes mēnesī.
“Garšīgiem ēdieniem klāts galds ar maizīti goda vietā ir neatņemama svētku sastāvdaļa, un latvieši tradicionāli bijuši lieli svētku svinētāji. Tomēr tehnoloģiju laikmetā arvien biežāk runā par vientulības fenomenu, to, ka cilvēki arvien retāk pavada laiku kopā.
Nolēmām to pārbaudīt aptaujā, un redzam, ka desmitajai daļai ģimeņu nav vai ir izskaustas šādas kopā sanākšanas tradīcijas,” teica “Latvijas maiznieka” valdes loceklis Māris Daude.
Aptauja veikta tiešsaistē šogad septembrī. Aptaujā piedalījās vairāk nekā 500 iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem.