Publicitātes foto

Ļaus palīdzēt labāk 0

Jauno palīdzības tālruni atzinīgi novērtēja arī Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs: „Gadā mēs saņemam aptuveni 200 tūkstošus zvanu, un 25% gadījumu ir saskatāmas nozieguma pazīmes, taču jebkurš no šiem zvaniem nozīmē to, ka cilvēks jutis satraukumu. Viņš grib saņemt atbalstu un palīdzību, tāpēc vienmēr esam centušies saprast, kā vislabāk palīdzēt cilvēkiem. Aptuveni pirms diviem gadiem veicām pētījumu, un apkopotie dati liecina, ka 65% cilvēku vēršas policijā, jo sagaida, ka tiks uzklausīti, un tikai 30% vēlas saņemt arī praktisku palīdzību. Jaunais tālrunis turpmāk būs mums labs palīgs atbalsta sniegšanā tiem cilvēkiem, kuri vēlas tikt uzklausīti un kuriem nav nepieciešama policijas iejaukšanās.” Artis Velšs gan norādīja, ka cilvēki joprojām ir aicināti zvanīt policijai gadījumos, kad viņi kļuvuši par nozieguma upuriem, aculieciniekiem vai pat līdzzinātājiem.

Reklāma
Reklāma
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

„Tālruņa darbība nodrošinās arī statistikas datus, un tas mums palīdzēs turpmāk daudz mērķtiecīgāk attīstīt palīdzības sniegšanas iespējas tajās jomās, kas cilvēkus satrauc visbiežāk,” uzsvēra Juridiskās palīdzības administrācijas (JPA) direktore Irina Ļitvinova. Viņa piebilda, ka šī iemesla dēļ – ar mērķi sniegt iespējami kvalitatīvāku palīdzību – JPA noslēgusi valsts pārvaldes uzdevuma deleģēšanas līgumu ar krīžu un konsultāciju centru SKALBES. Tās vadītāja Zane Avotiņa pauda: „Esmu lepna, ka varam izmantot SKALBES speciālistu ilggadīgo pieredzi psiholoģiskā atbalsta nodrošināšanā, arī apkalpojot noziegumos cietušo atbalsta tālruni 116006.”

Zvani, tevi uzklausīs!
Pat šķietami vienkārša zādzība var kļūt par nopietnu psiholoģisku traumu, kas atstāj sekas uz visu turpmāko dzīvi. Tikpat nopietnas sekas var atstāt interneta vietnēs saņemtie pazemojumi, vardarbības draudi, seksuālā izmantošana, vardarbība ģimenē un jebkāda cita veida notikumi, kas liek justies slikti. Saņemot laikus speciālista palīdzību, iespējams pasargāt gan sevi, gan savus mīļos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Zvanīt uz tālruni 116006 aicināts ikviens, kurš iesaistīts noziegumā personīgi, ģimenē, draugu lokā. Katru dienu no pulksten 7 – 22 profesionāli speciālisti uzklausīs, atbalstīs, informēs noziegumos cietušos par iespējām saņemt palīdzību un sniegs informāciju par citām cietušo atbalsta organizācijām un iestādēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.