Foto – LETA
Foto – LETA
Latvijas Nacionālā bibliotēka vakarā.

Latvija esot bibliotēku zeme – uz diviem miljoniem 1708 bibliotēku 10

Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas, paudis arhitekts Jānis Dripe, kurš ir arī kurators fotoizstādei “Gaismas pils un Gaismas tīkls. Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka un 9 Latvijas arhitektoniski izteiksmīgākās publiskās bibliotēkas”, ko atklās trešdien.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Latviju var pamatoti uzskatīt par bibliotēku zemi – diviem miljoniem iedzīvotāju pieder 1708 bibliotēkas, un vairāk par astoņiem simtiem no tām ir publiskas. Nacionālo bibliotēku, kuru lepni saucam par Gaismas pili, un visas publiskās bibliotēkas vieno Gaismas tīkls. Mūsdienu bibliotēkas ir kopienu centri un informētas sabiedrības atbalsta punkti, kuru labākajos piemēros saturs mājo labas arhitektūras vidē. Šī izstāde un katalogs ir vēstījums par 10 Latvijas 21. gadsimta arhitektoniski interesantākajām bibliotēkām – apskatot vērienīgo un savpatīgo Nacionālo bibliotēku un deviņus veiksmīgus, lai arī atšķirīgus publisko bibliotēku risinājumus,” saka Dripe.

Fotoizstādi atklās 27.jūlijā plkst. 16 Gaismas pilī. Izstādi radījusi Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) un arhitekts Dripe, lai izceltu un iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijas 21. gadsimta sākuma arhitektoniski interesantākajām bibliotēkām – Gaismas pili un deviņām publiskajām bibliotēkām: Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēku “Vidzeme”, Ventspils Galveno, Ventspils Pārventas, Valmieras integrēto, Kuldīgas Galveno, Limbažu Galveno, Cēsu Centrālo, Tukuma un Jaunklidža bibliotēku. Desmit skaistākajām bibliotēkām tiek veltīts arī izstādes katalogs. Foto autori ir Indriķis Stūrmanis, Ansis Starks, Andris Tone, Jānis Dripe, Laimonis Šmits. Izstādes un kataloga mākslinieks Juris Petraškevičs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstāde ir kā turpinājums fotoizstādei “Latvijas mazās gaismas pilis”, kas parāda 60 pēdējā desmitgadē pozitīvas pārmaiņas piedzīvojušas bibliotēkas. “Gaismas pils un Gaismas tīkls” izceļ 9 arhitektoniski izcilākās no publisko bibliotēku vidus un piepulcē tām īpašo, simbolisko un vērienīgo Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Undīne Būde, LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja komentē, ka valsts un pašvaldību izpratne par bibliotēku ieguldījumu iedzīvotāju nākotnē ir devusi iespēju no jauna tapt un attīstīties daudzām Latvijas bibliotēkām. Izstāde ir par atšķirīgiem bibliotēku ārējiem veidoliem, bet tos vieno vēstījums, ka tās ir sabiedrības iedvesmas, izaugsmes un bagātināšanās vietas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.