Foto – Shutterstock.com

Latvijā diezgan negatīvi vērtē botulīna injekcijas; priekšstats par tām ir nepilnīgs 2

Aptaujā atklāts, ka lielākā daļa Latvijas sieviešu ir pazīstamas ar strauji popularitāti gūstošajām botulīna injekcijām, tomēr kļūdās to pielietošanas iespējās. To apliecina 53% aptaujas dalībnieču kļūdainais minējums, ka ar botulīna injekciju palīdzību iespējams palielināt lūpu apjomu. Speciālisti ir vienisprātis par pasaulē populārās procedūras skaidrošanas darbu turpināšanu, tādejādi kliedējot sabiedrībā pastāvošos mītus.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
Lasīt citas ziņas

Lielākā daļa Latvijas sieviešu (86%) zina, kas ir botulīna injekcijas, tomēr nedaudz vairāk nekā puse pētījuma dalībnieču (53%) nosauc arī kļūdainu botulīna injekciju izmantošanas veidu – lūpu apjoma palielināšanu. Gandrīz puse (46%) Latvijas sieviešu botulīna injekciju izmantošanu kosmētiskiem mērķiem vērtē kā negatīvu, kas skaidrojams ar sabiedrībā pastāvošajiem mītiem – 25% domā, ka injekcijas ir bīstamas, 12% uzskata, ka ar botulīna injekcijām vizuālo izskatu var tikai sabojāt un citiem.

“Lai gan pēdējā laikā plaši runāts un skaidrots par dažādām kosmētiskām procedūrām kā medijos, tā speciālistiem domātos pasākumos, aptauja pierāda, ka Latvijā vēl arvien valda nezināšana, neizpratne, aizspriedumi un stereotipi par botulīna injekcijām. Tas nav normāli, ka tik liela daļa sieviešu uzskata, piemēram, ka ar botulīna palīdzību ir iespējams palielināt lūpas. Citās valstīs šī procedūra ir kļuvusi par vienu no populārākajām kosmētiskajām manipulācijām, lai samazinātu novecošanās pazīmes,” stāsta Latvijas Ārstu kosmetologu asociācijas prezidente, ārste-kosmetoloģe Ināra Stepanova.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pētījumā noskaidrots, ka 55% sieviešu pirms lēmuma pieņemšanas informāciju par botulīna injekciju veikšanu primāri meklē internetā, 24% sieviešu izzina sevi interesējošo informāciju dažādos forumos, kā arī saņem informāciju no draugiem un paziņām (15%) un sociālajos tīklos (11%). “Lai uzzinātu pamatotu un korektu informāciju pirms lēmuma pieņemšanas, noteikti būtu jāsāk ar speciālista konsultāciju. Tieši aplamu informācijas avotu izmantošanas un kļūdaini sniegtas vai pārprastas informācijas dēļ Latvijā skaistumkopšanas jomā vēl arvien pastāv ļoti daudz aizspriedumu un mītu,” turpina ārste-kosmetoloģe Inese Stepanova.

Atbildot uz jautājumu par to, kur sievietes vērstos gadījumā, ja nolemtu veikt botulīna injekcijas, 57% sieviešu dotos pie plastiskā ķirurga, 29% sieviešu dotos pie kosmetologa, 16% pie dermatologa, kā arī 12% vērstos pie ģimenes ārsta. „Šāda tendence – vēršanās pie sertificētiem un zinošiem speciālistiem,- vērtējama kā pozitīva, jo mūsu prakse rāda, ka Latvijā līdz šim botulīna injekcijas veic arī neprofesionāli – manikīra, pedikīra un make-up speciālisti, frizieri un kosmētiķi,– cilvēki bez nepieciešamās medicīniskās izglītības un anatomijas zināšanām, kas ir absolūti nepieļaujami un pat veselībai bīstami,” papildina daktere Ināra Stepanova.

“Latvijas sieviešu bažām un raizēm par drošību nav pamata, jo botulīna injekcijas, kas ir veiktas pie sertificēta ārsta, veselību nekādā veidā neapdraud. Turklāt gan pašmāju plastikas ķirurgi, gan ārsti-kosmetologi un dermatologi regulāri papildina savas zināšanas gan par injekciju veikšanu, gan jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un inovācijām injekciju veikšanas tehnikā,” komentē ārste-kosmetoloģe Ināra Stepanova.

“MindScan” interneta aptauju par botulīna injekciju atpazīstamību Latvijā 2014. gada pavasarī veica Latvijas Ārstu kosmetologu asociācija sadarbībā ar mediju aģentūru “Mindshare”. Aptaujā piedalījās 627 respondentes vecumā no 25 līdz 64 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.