Latvijā ar ES atbalstu tapis kulinārā tūrisma piedāvājums “Rudzu ceļš” 0
Latvijā ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu tapis kulinārā tūrisma piedāvājums “Rudzu ceļš”, kurā apvienoti maizes cepēji, rudzu audzētāji, restorāni un citi komersanti, kas uzņem apmeklētājus un rāda rudzu graudu pārtapšanu produktos un ēdienos, informēja biedrībā “Lauku ceļotājs”.
Projekts dos iespēju kulinārā tūrisma piekritējiem doties pie lauku saimniecēm, kuras pārzina mīklas raudzēšanas noslēpumus, un raudzīties, kā rokām veidotais maizes kukulītis cepts īstā maizes krāsnī pārtop gatavā produktā.
Savukārt restorānu ēdienkartē varēs atrast uzkodas, piemēram, rudzu maizes kanapē ar liellopa gaļas tartaru, trifeļu krēmu, briedinātām sinepju seklām, marinētu sīpolu.
Biedrībā informēja, ka “Rudzu ceļa” iniciatīva pieder lauku uzņēmējiem – zemnieku saimniecībai “Bērziņi” Jūrkalnes pagastā, lauku mājai “Caunītes” Ozolnieku pagastā, Vinetai Cipei Āraišu Dzirnavās, zemnieku saimniecībai “Buliņi” Drustu pagastā un zemnieku saimniecībai “Klajumi” Kaplavas pagastā.
Tās visas atvērtas apmeklētājiem, lai rādīto, kā top maize, ļautu pamēģināt veidot maizes kukuļus apmeklētājiem, piedāvātu nobaudīt graudu putras un citus rudzu graudu ēdienus un dzērienus, kā arī iepazīstinātu ar tradīcijām, kas saistās ar rudziem un maizi.
“Rudzu ceļa” dalībniekiem aicināti pievienoties arī citi rupjmaizes cepēji, ēdinātāji, rudzu graudu audzētāji un produktu ražotāji, kuri uzņem vai plāno uzņemt apmeklētājus, lai kopā daudzinātu rudzu maizes vērtības un iepazīstinātu ar tām pašmāju ceļotājus un ārvalstu viesus. Informācija par “Rudzu ceļu” pieejam “Lauku ceļotājs” mājaslapā www.celotajs.lv.
Projekts “Rudzu ceļš” tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu, un to atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.
Jau ziņots, ka “Lauku ceļotājs” un tā sadarbības partneri – ražotāji, saimnieki – ir sākuši darbu pie diviem sadarbības projektiem – “Rudzu ceļš” un “Sidra ceļš”, kuros plāno veikt dažādas mārketinga aktivitātes, lai izveidotu jaunus tūrisma produktus, balstītu tradīcijām kulinārijā. “Sidra ceļš” atklās tapšanas ceļu no augļu dārza līdz dzērieniem, iesaistot augļkopjus un sidra darītājus.