Attēlam ir ilustrativa nozīme. No militārām apmācībām Kijevā 13. februārī.
Attēlam ir ilustrativa nozīme. No militārām apmācībām Kijevā 13. februārī.
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX/LETA

Latvietis stāsta par noskaņojumu Kijevā: Nav panikas. Cilvēkiem dala pienu. 0

Noskaņojums Kijevā šobrīd ir možs, tiešām optimistisks par spīti visai tai situācijai, par spīti notikumiem. Ļoti optimistiska ir visa sabiedrība. Visi cilvēki ir aizņemti, visi kaut ko dara, katrs savu iespēju robežās. Kāds ar ieročiem, kāds bez, kāds stiepj maisus, lai veidotu nožogojumus. Tā TV24 “Speciālizlaidumā” informē latvietis Roberts Vaišļa, kurš šobrīd atrodas Kijevā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

“Vakar man nācās pa darba lietām pa pilsētu pabraukāt – tur ir patruļas, pilsēta ir nožogota, gatavojas aizsardzībai, bet nav nekādas panikas, mazliet sākas apgāde, veikalos jau ir tīri labi, vairs pat nav rindu,” pārsteigts ziņo latvietis.

Uz raidījuma vadītājas jautājumu, vai līdz ar to varam secināt, ka Ukrainas varas iestādes ir labi parūpējušās, lai iedzīvotāju vidū nesāktos panika, R.Vaišļa uzteic, ka labi strādā ne tikai varas iestādes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ļoti daudz ir privātā iniciatīva. Pārsvarā apgādi organizē paši fermeri, lieli un mazi veikali. Visi ved kaut ko. Tur, kur kādreiz tirgoja kafiju, tagad tirgo maizi. Veido iedzīvotāju grupas, veido ziņas, kur un ko var nopirkt. Dala pienu – ne tikai Kijevā, bet arī citās pilsētās. Tiek piegādātas pirmās nepieciešamības preces, viss notiek. Panikas nav.”

R.Vaišļam pieder Tālmācības skola, arī tur viss darbs turpinās: “Uzstādīju dzīvoklī serverus, pārvedu no ofisa, kur pazuda sakari. Šobrīd mēs atvērām tālmācības skolai bezmaksas pieeju visiem, kas vēlas. Divu dienu laikā jau iestājās 2000 skolnieku, kas var mācīties bez maksas vismaz turpmāko mēnesi. Skolā jau ir ap 12 000 skolnieku. Strādājam. Katrs dara ko var un ceram, ka viss būs labi un drīz tas beigsies.”

Vai Kijevas cilvēki zina, ko darīt, ja, piemēram, sākas uzbrukums? Arī uz šo jautājumu R.Vaišļa atbild patiesi optimistiski un uzteic, cik labi viss tiek organizēts.

“Ir pilnīga informācija, kas mani pārsteidz, jo Ukraina kādreiz tika uzskatīta par diezgan haotisku valsti, bet šobrīd, krīzes situācijā, katrai priekšpilsētai, katram ciematam ir sava grupa, kurā organizē, kas ir nepieciešams,” informē latvietis.

Viņš arī min vairākus piemērus tam, kā šobrīd notiek lietas: “Vakar vajadzēja aizsargiem telefonus, 5 minūšu laikā tika saorganizēts. Nākamais – lūdza traktoristus, ekskavatoristus nožogojumu celtniecībai – 3 minūšu laikā bija. Tad nāca ziņa, ka vajadzīgas noteiktas asinsgrupas asinis, kamēr gāju līdz turienei, jau bija sagādātas. Informācijas aprite ir fantastiska, ne tikai starp viena rajona cilvēkiem, bet arī starp pašvaldību, valdību un iedzīvotājiem. Viss nepieciešamais tiek sagādāts stundas – divu laikā. To ir grūti iztēloties, bet tiešām cilvēki var tā pašorganizēties.”

SAISTĪTIE RAKSTI