Jautāju, kā Andris vērtē igauņu žurnālista Prīta Simsona “Latvijas Avīzē” publicēto aicinājumu, ka uz Ukrainu vajadzētu nosūtīt brīvprātīgo rotas no Baltijas valstīm. Viņš teic, ka tā ir atbalstāma ideja un to vajadzētu darīt ar Baltijas valstu valdību mandātu. “Baltiešu karavīri ir laba ideja, jo ātrāk tas notiks, jo mazāk iespēju, ka Putins pievērsīsies Baltijai,” saka Andris un piebilst, ka galvenais, kas vajadzīgs Ukrainas spēkiem, ir speciālisti, kuri spētu sakārtot armijas štābu darbu. 160
Ukrainai nepieciešamas reformas
Infrastruktūra – tilti, dzelzceļš, ceļi, rūpnīcas – karadarbības zonā ir bojāta. “Daļa no Doņeckas ir izpostīta, bet zinu, ka citā daļā ir pat elektrība un kursē sabiedriskais transports,” stāsta Andris. Vietējie iedzīvotāji Ukrainā esot atsaucīgi, tomēr ciemus pametuši spējīgākie cilvēki, palikuši sirmgalvji un vietējie dzērāji.
“Tie ir cilvēki, kas pieraduši dzīvot no pabalstiem. Dažiem no viņiem dzīve tagad pat kļuvusi labāka. Kāds varēja ievākties mājā, kur ir ūdensgulta, krāsni sakurināt ar mēbelēm, dabūt pārtiku bez maksas. Viņš paņem no istabas plazmas televizoru vai citu vērtīgu mantu un to iemaina pret alkoholu,” stāsta Andris. Viņš esot redzējis, kā Ukrainas armijas tanks braucis no frontes un ap tā torni bijuši piestiprināti trīs plazmas televizori. “Man ārzemju žurnālists jautāja – kas tas ir? Es jokojot atbildēju, ka tas ir superslepens Ukrainas armijas ierocis,” saka Andris. Arī kara laikā korupcija ir liela, jo daudzi tikai domā, kā šajā situācijā pelnīt naudu. Lai valsts uzplauktu, tai nepieciešamas nopietnas tiesiskās reformas: “Ja turpināsies kā līdz šim, brīvprātīgie bataljoni sarīkos trešo Maidanu un nomainīs pie varas esošos.”