Intervijā arī sacījāt, ka musulmaņu sabiedrībā vecāki izvēlas bērniem dzīvesbiedrus, jo vecāki, iespējams, savu lolojumu pazīst labāk. Vai domājat, ka arī saviem bērniem reiz atrastu pati dzīvesbiedru? 56
Ar vecāku palīdzību izveidotajās laulībās ir vairāk svētības un tās ir izsvērtākas, nekā mirkļa emocijās balstītas.
Mēs esam dzirdējuši par musulmaņu ģimenēs atļautajām tā sauktajām goda slepkavībām. Ja, piemēram, tiek uzskatīts, ka māsa nav bijusi pietiekami tikumīga, pārkāpjot islāma likumos noteikto, apkaunojusi dzimtu, tad brālim ir tiesības viņu nogalināt, lai atjaunotu ģimenes godu. Ir lasīts, ka arī Rietumu zemēs, piemēram, Zviedrijā, imigrantu ģimenēs notikusi tamlīdzīga izrēķināšanās. Kā to vērtējat?
Goda slepkavības ar reliģijā noteikto nekādi neiet kopā. Nav tā, ka cilvēks no ielas vai ģimenes var pats izdomāt, ka, viņaprāt, kāda rīcība neatbilst šariata prasībām, tāpēc pats izpildīs tiesas vai bendes pienākumus. Nepastāv personiskā linča tiesa. Sodus var īstenot tikai valsts autoritātes pārstāvji.
Šariata likumi ir labi un pareizāki par cilvēku izveidotiem likumiem. Bet nav pieļaujams, ka valstī, kur nav visiem zināms, ka pastāv tādi šariata likumi, cilvēks it kā ņem likuma izpildi savās rokās. Ir jābūt izmeklēšanai, tiesai ir jāizvērtē pierādījumi, tikai tad cilvēkam var piespriest smagu sodu. Taču, ja cilvēks izdara slepkavību, viņam par to pašam pienākas sods.
Bet par laulības pārkāpšanu, piemēram, atbilstīgi šariata likumiem, var piespriest nāves sodu?
Ja vainīgais pats to atzīst vai ir četri liecinieki, kas apliecina šādu faktu, tad precētam cilvēkam par laulības pārkāpšanu pienākas nāves sods. Neprecētajam partnerim – 80 pletnes cirtieni.
Laulības pārkāpšana ir ļoti smags grēks. Ģimene ir viena no svētākajām lietām, kas vispār ir. Ja ģimene tiek izjaukta un svētums apgānīts, tad jāsaņem pienācīgs sods.