Egīls Šēfers: “Visvairāk mūsu izdotos ierakstus digitāli klausās ASV, arī Anglijā, fiziskos albumus visvairāk pieprasa Vācijā.”
Egīls Šēfers: “Visvairāk mūsu izdotos ierakstus digitāli klausās ASV, arī Anglijā, fiziskos albumus visvairāk pieprasa Vācijā.”
Foto: Timurs Subhankulovs

Latviešu klasisko mūziku ārzemēs visbiežāk lejuplādējuši 18-35 gadus veci klausītāji 0

Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi un lejuplādes dažādās starptautiskās digitālās straumējuma vietnēs pagājušā gadā būtiski pieauguši, sasniedzo 250 000 klausījumus, kas ievērojami pārsniedz 2018. gada rezultātus, portālu LA.lv informēja Egīls Šēfers LMIC direktors, “Skani” izpildproducents.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Populārākie “Skani” izdotie latviešu klasiskās mūzikas ieraksti straumēšanas vietnēs, kā arī CD formātā 2019.gadā bijuši: “Vakara Impresija” (Latvijas Radio koris) , “Vasks. Lūgšana” (VAK “Latvija”, LNSO, Orķestris “Rīga”, Māris Sirmais, Laura Teivāne) , “Klusuma Auglis” (Latvijas Radio koris) un “Magnificello” (Gunta Ābele).

“Mūsu izdotie klasiskās mūzikas albumi ik gadu sasniedz arvien lielāku un plašāku globālo auditoriju, ar uzviju pārsniedzot visus plānus un cerības. Tas notiek, gan tādēļ, ka

CITI ŠOBRĪD LASA
latviešu komponistu darbi ir globālai klasiskās mūzikas auditorijai interesanti un saistoši,

bet mūsu mūziķu interpretācijas – izcilas, gan arī tādēļ, ka strauji mainās mūzikas klausīšanās paradumi un mēs to protam izmantot savā labā,” norāda Egīls Šēfers.

Digitālās platformas kļūst arvien populārākas, kā ārvalstīs, tā pie mums, un SKANI intensīvi strādā pie šo albumu promocijas – tie regulāri gūst lieliskus starptautisku kritiķu novērtējumus un atzinību.

“Klausītājam mūsdienās ir ārkārtīgi viegli iepazīt šo mūziku, un viņš nejūt ne sociālu, ne kulturālu spiedienu iepazīt ko jaunu un nedzirdētu. Ar to es domāju – ja apmeklējat mūsdienu mūzikas koncertu, bet jūs tas tomēr neuzrunā, jums ir neērti piecelties un aiziet.

Tā vienkārši nav pieņemts un ir nepieklājīgi.

Savukārt izmēģināt noklausīties ko jaunu un neparastu “Spotify” ir ārkārtīgi viegli, un, ja tomēr nepatīk, – viegli var izvēlēties klausīties ko citu. Šīs brīvība, manuprāt, arī ir veicinājusi to, ka aizvadītājā gadā esam sasnieguši tik lielu klausītāju skaita pieaugumu no tik daudzām pasaules valstīm”, skaidro Šēfers.

Dati apkopoti no tādām starptautiskām mūzikas platformām, kā Spotify, Apple Music, YouTube, Deezer, Google Play, Amazon Prime, Napster, iTunes un citiem, no kurām Spotify sastāda 88% no “Skani” izdevumu klausījumiem.

Visvairāk latviešu klasiskos ierakstus klausījušie un lejuplādējuši ASV, Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Vācijā un citur pasaulē. Lielāko daļu auditorijas “Skani” ierakstiem sastāda klausītāji vecumā no 18-35 gadiem.

Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība “Skani” laidīs klajā astoņus jaunus ierakstu albumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.