“Latvieši pārāk paklausīgi.” Kā dzīvi ietekmā datu aizsardzības regula 14
Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Domāju, ka ar datu aizsardzības regulu Eiropa kārtējo reizi iebrauc auzās. Iedzīvotāji ir neapmierināti, ka pašvaldības izdevumā tagad parādās tikai pliki skaitļi, piemēram, tajā pagastā ir tik jaundzimušo, tajā atkal – tik. Agrāk visu varēja publicēt droši – kas precas, kam skaistas jubilejas, apsveikumus varējām ievietot. Tagad, lai izdevumā varētu ievietot kādas ziņas vai apsveikumus, cilvēkiem jāprasa atļauja un ar viņiem jāsaskaņo. Vienīgais, ko drīkstam publicēt, – mirušo vārdus. Jo, redz, nav jau ar ko saskaņot. Un mēs, latvieši, pārāk paklausīgi. Kā vienmēr.”
Maruta Plivda, Preiļu novada domes priekšsēdētāja: “Pašvaldības jau tā ir noslogotas, tagad mums papildu darbs. Tikko kādam pārim bija zelta kāzas. Lai pašvaldības laikrakstā “Preiļu Novada Vēstis” varētu ievietot informāciju un tik ilgi kopā nodzīvojošo cilvēku fotogrāfiju, mūsu sabiedrisko attiecību speciālistei vajadzēja no viņiem paņemt parakstus, ka piekrīt. Sūtot e-pasta vēstules, atkal jāuzmanās, ka tikai kaut ko nepārkāpjam. Skumji, ka kļūstam ļoti bezpersoniski. Jaunlaulāto vārdus nedrīkst publicēt, jubilāru vārdus nedrīkst publicēt, neko nedrīkst. Vai tad mūsu avīzei jāpārvēršas par aritmētikas burtnīcu? Kārtējā birokrātija, ko Eiropa mums uzspiež. Mirušo vārdus publicējam, bet ir sajūta, ka no Eiropas tūliņ atskanēs – vai jūs šo informāciju ar aizgājēju saskaņojāt? Tālāk jau vairs nav kur iet.”
Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Tā vien gribas teikt: datu aizsardzības regula ir Latvijas modificētā versija. Varbūt Eiropa priecāsies, uzzinot, ka pašvaldības laikraksta “Cesvaines Ziņas” pēdējā numurā par dzimušajiem un mirušajiem nav nekā – ne vārdu, ne skaits? Vienkārši pēdējā mēnesī nav ne jaundzimušo, ne mirušo. Pat apsveikumus vairs neliekam. Ja kādam tomēr ieliks, uzreiz būs jautājums – kāpēc vienam liek, bet otram neliek?”