Foto-Dace Kokareviča

– Kam šis referendums bija pārsteigums?
 5


– Daudziem, arī man. Jo iepriekš tie, kas mēģināja saliedēt pretestībai, piemēram, tā sauktais krievu skolu “štābs”, neko īpašu nepanāca. “Štābs” klaigāja, bet likums par to, ka vidusskolās vismaz 60 procentu apmācības noritēs valsts valodā, tika pieņemts.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Nedomāju, ka visi tie, kuri balsoja par krievu valodu kā valsts valodu, ir tūliņ norakstāmi kā nelojāli latviešu tautai. Bet referendums iedeva jaunu dzīvību opozicionārajam kodolam – gan Ždanokai, gan “Saskaņas centram”, gan neformālajām grupām, kas daļēji finansētas no Krievijas un daļēji tepat no kaut kurienes izrāpojušas.

No vairākiem avotiem secinu, ka tagad vairāk nekā agrāk ir jūtams prokrievisks vilnis.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Sakot “tagad”, jūs domājat – pēc Krimas notikumiem?


– Tas sākās jau agrāk, un šie notikumi ir tikai to pastiprinājuši. Bet valodas politikā atkal ir drusku tāds juku laiks, nav vienprātības arī valdībā. Daži grūž uz priekšu ideju, ka vajadzētu pāriet tikai uz mācībām valsts valodā, bet tur ir vēl pretestība.

Labi pazīstu divas profesores – Inu Druvieti un Vinetu Poriņu, ar abām esmu daudz diskutējis par valodas politiku. Vineta Poriņa iestājas par to, ka lēnām, bet sistemātiski jāiet uz apmācībām latviešu valodā. Iemesls nav pat jautājums par to, vai bērni labāk iemācīsies latviešu valodu, bet gan par krievu skolām piemītošo ideoloģiju vēstures mācīšanā. Ja skolās runā nevis par okupāciju, bet gan “par tā saucamo okupāciju”, tā ir politiska ietekmēšana.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.