Latviešu ārsti izlabo ārzemju mediķu paviršo darbu 0
Līdzīgs ir arī Edija Vezauska stāsts. Viņam problēmas ar muguru bijušas jau sen: “Bija ļoti grūti, mocījos apmēram gadu, neskaitāmas reizes gāju un braucu uz slimnīcu Lielbritānijā, uzņemšanā nosēdējis esmu neskaitāmas stundas.” Daudzas reizes atkārtojusies situācija, ka “sabaro ar pretsāpju zālēm un sūta mājas.”
Vienu reizi Edijs ticis stacionēts, veikta rentgenogramma, bet “tā arī pilno skanējumu mugurai neuztaisīja. Kad atkal kārtējo reizi biju slimnīcā sāpju dēļ, uztaisīju mazu traci, tad arī tiku beidzot pie galvenā ārsta, kurš ļoti ātri saprata, ka jātaisa pilnā pārbaude, kurā arī noskaidrojās, ka man bija divu disku trūce, kas pamatīgi nospieda nervus.” Bija skaidrs, ka iepriekš nozīmētā fizioterapija un pretsāpju medikamenti tomēr nepalīdzēs, tāpēc pieņemts lēmums operēt.
Mugura Edijam problēmas ir sagādājusi jau sen: “2012. gada augustā bija operācija, viss bija kārtībā, bet līdz 2016. gada sākumā sāpes lēnām atgriezās. Atkal gāju pie Lielbritānijas ārstiem, kuri kārtējo reizi, daudz neiedziļinoties, sūtīja mani pie fizioterapeita un izrakstīja maisu ar stiprām pretsāpju zālēm. Tieši tad arī sapratu, ka negribu atkal tik ilgi mocīties, jo pieredze ir bijusi skarba.”
Tad Edijs nolēma griezties pie Latvijas speciālistiem. “Kāds paziņa ieteica “Orto Klīniku” Rīgā, sazinājos ar viņiem, un ļoti operatīvi mani uzņēma un uztaisīja magnētisko rezonansi. Ārstējošais ārsts bija dr. Kaspars Ruks, kurš cilvēkam saprotamā valodā izstāstīja, ka operācija, kas veikta man Lielbritānijā, ir izdarīta pavirši, ka tādas jau sen neviens vairs netaisa, un šāda operācija ir kā pagaidu variants. Nervs bija iespiests aiz implanta, ko Lielbritānijas ārsti bija ievietojuši. Vienīgais variants bija operēt, lai atbrīvotu nervu, kas arī izdevās, par ko liels paldies ārstam.”
Edijs atzīst, ka “Lielbritānijā medicīna ir par velti,” taču uzskata, ka līmenis ir ļoti zems.
Pirms devies uz operāciju Latvijā, Edijs nav zinājis par ES Pārrobežu Direktīvu un iespēju atgūt naudu Lielbritānijā. “Ir iespēja izlemt, kur gribi ārstēties. Ja ārstējies jebkurā valstī, kas atrodas Eiropas Savienībā, tad ir iespēja atgūt naudu no mītnes valsts, jo mītnes valstī maksā nodokļus,” Edijs secina.
Lasiet arī par ārstniecības izdevumu apmaksu, ja ārstējaties ārzemēs