«Latvenergo» nesoda zagļus 0

Dzīvoju Rīgā, Pļavnieku ielā. Mūsu daudzstāvu mājā nav gāzes, ir tikai elektriskās plītis. Arī vasarās, kad esam vasarnīcā un dzīvoklī darbojas tikai ledusskapis, par elektrību nācās maksāt ap 20 – 30 latiem mēnesī. Kādu dienu savam dzīvoklim atslēdzu drošinātājus. Tūdaļ kāpņu telpā iznāca kaimiņš un brīnījās, kāpēc viņam pēkšņi nedarbojas elektriskā plīts.

Reklāma
Reklāma
Piecas spēcīgas senās civilizācijas, kas pazuda bez pēdām: kas ar tām notika?
Veselam
Smird kā sesks: 8 produkti, kuru lietošana uzturā var izraisīt nelāgu ķermeņa aromātu 30
“7 gadu vecumā tiesā pateicu, ka mana mamma noslīcināja māsu.” Pēc 17 gadiem viņš ir gatavs runāt
Lasīt citas ziņas

Kad izsaucu “Latvenergo” darbiniekus, viņi konstatēja, ka kaimiņi ir pieslēgušies mūsu skaitītājam. Lūdzu, lai “Latvenergo” darbinieki sastāda aktu par elektrības zādzību, ko ilgstoši veikuši kaimiņi, taču viņi to atteicās darīt, jo par elektrību ir samaksāts, tātad viss ir kārtībā! Kurš maksā, tas viņus neinteresē. Zvanīju arī policijai, taču arī viņi atteicās sastādīt aktu par elektrības zādzību, jo no šīm lietām neko nesaprotot. Vai patiešām “Latvenergo” darbiniekiem nav jāveic pārbaudes un šādas situācijas jānovērš, kā arī jāsoda vainīgie? 
Valdis S. Rīgā

 

 

“Latvenergo” preses sekretāre Ivita Bidere atbildēja, ka uzņēmums “Sadales tīkls” regulāri atklāj elektrības zādzības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja, pārbaudot lietotāja elektroietaises, “Sadales tīkla” darbinieki konstatē nelikumīgu elektroenerģijas lietošanu, viņi par to sastāda aktu, pievieno liecinieku paskaidrojumus un par notikušo informē valsts policiju. Valsts policija ierosina administratīvo lietu vai krimināllietu. Vainīgajam draud naudas sods (parasti tas ir patērētās elektrības apmērā), bet smagākos gadījumos – arī kriminālatbildība.

Taču šoreiz elektrības zādzība notika daudzdzīvokļu mājas iekšējā tīklā, par ko atbild nevis “Sadales tīkls”, bet gan nama apsaimniekotājs. “Sadales tīkls” apkalpo elektrotīklus līdz piederības robežai. Daudzdzīvokļu mājās šī robeža beidzas aiz sadales skapja, kas atrodas mājas pagrabā vai pat ārpus mājas.

Ja tiek konstatēta nelikumīga elektroenerģijas lietošana mājas iekšējos tīklos, daudzdzīvokļu mājās klientam jāvēršas pie nama apsaimniekotāja un valsts policijas, kas tālāk nodarbojas ar lietas izskatīšanu.

Par daudzdzīvokļu mājas iekšējo tīklu un elektroietaišu tehnisko stāvokli, kā arī par tajās uzstādīto elektroenerģijas komercuzskaites mēraparātu un plombu saglabāšanu ir atbildīgs ēkas valdītājs vai īpašnieks.

Tomēr nav skaidrs, kāpēc “Sadales tīkla” darbinieki nepaskaidroja mūsu lasītājam, kā viņam rīkoties. Vajadzēja nekavējoties izsaukt namu pārvaldes darbinieku, kurš sastādītu aktu par nelikumīgu pieslēgumu. Tad šo aktu cietušais kopā savu iesniegumu varētu iesniegt valsts policijas iecirknī. Šoreiz “Sadales tīkla” darbinieki tikai nopriecājās, ka uzņēmuma finanses nav cietušas, jo apzagts ir dzīvokļa kaimiņš, nevis uzņēmums. Tā teikt, ne mana cūka, ne mana druva…

 

SVARĪGI

• Ja ir aizdomas par elektrības zādzību vai citām nelikumībām, vēlams zvanīt uz “Sadales tīkla” bezmaksas tālruni 80200403 vai rakstīt uz e-pasta adresi [email protected] un informēt par notikuma vietu un detaļām.

Reklāma
Reklāma

• Ja zādzība notikusi mājas iekšējos tīklos, jāizsauc apsaimniekotāja pārstāvis (namu pārvaldes darbinieks), jāpieprasa, lai viņš sastāda aktu par nelikumīgu pieslēgumu. Pēc tam aktu kopā ar savu iesniegumu cietušais var iesniegt valsts policijā.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.