“Latvenergo” būs jāmaksā Miķelsonam 5640 latu atlaišanas pabalsts 0
Rīgas apgabaltiesa šodien par labu bijušajam AS “Latvenergo” prezidentam Kārlim Miķelsonam no uzņēmuma prasīto 36 000 latu vietā piedzina 5640 latu atlaišanas pabalstu. Pretēji Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesas spriedumam, kas šā gada 23.janvārī pilnībā noraidīja Miķelsona prasību piedzīt no “Latvenergo” 36 000 latus, šodien Rīgas apgabaltiesa daļēji apmierināja bijušā uzņēmuma vadītāja prasību.
Pirmās instances tiesas spriedumu apgabaltiesā bija pārsūdzējis Miķelsons, un tiesa apelācijas kārtībā lietu izskatīja aprīļa vidū.
Šodien pasludināto spriedumu 30 dienu laikā no 16.maija būs iespējams apstrīdēt Augstākās tiesas Senātā, aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš.
LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar 2008.gada novembrī noslēgto darba līgumu pirmstermiņa uzteikšanas gadījumā Miķelsonam bija jāsaņem pabalsts sešu mēnešalgu apmērā. “Latvenergo” pabalstu Miķelsonam tā arī nav izmaksājis, tādēļ viņš to lūdza piedzīt tiesas ceļā.
Miķelsons “Latvenergo” vadīja no 2000.gada līdz 2010.gada vasarai. 2010.gada jūnijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja viņu saistībā ar “Latvenergo” amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām. Augustā viņš tika atbrīvots no apcietinājuma pret 50 000 latu drošības naudu.
2010.gada nogalē Miķelsons kopā ar sievu izveidoja SIA “KLM Consilia”, kurā kļuva par valdes locekli. Patlaban viņš iesaistījies ar ražošanu saistītos projektos.
Miķelsons vērsās arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
Miķelsons kopā ar vairākām citām “Latvenergo” koncerna amatpersonām tika aizturēts 2010.gada vasarā. Šajā lietā KNAB par aizdomās turētām atzina 17 personas, tostarp sešas amatpersonas.
Tā dēvētajā “Latvenergo” amatpersonu lietā ir aizdomas par 1,13 miljonu eiro (791 000 latu) atmazgāšanu. Pēc KNAB domām, valsts uzņēmumu pārstāvji, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji dienesta interesēm, ar mērķi prettiesiski gūt sev materiālu labumu nodrošinājuši labvēlīgu lēmumu pieņemšanu dažādu privātu uzņēmumu interesēs saistībā ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukcijas darbiem vairākos objektos.
Šajā lietā tika aizturēti Miķelsons, viceprezidents Aigars Meļko un SIA “Energy Consulting” īpašnieks Andrejs Livanovičs, kuram kopā ar abām “Latvenergo” amatpersonām bijis kopīgs uzņēmums “Innovia”, kā arī AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Ivars Liuziniks un viņa vietnieks Andrejs Stalažs, kā arī “Sadales tīkla” Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.