Lato Lapsa par Šlesera atgriešanos politikā: “Tā bija lieliska daudzpakāpju sazvērestība” 124
Šlesers un Lembergs – viņi ienāk un viņi tiek Saeimā. Kas tā ir par Latvijas īpatnību? Šo jautājumu aktualizēja TV24 raidījumā “Kārtības rullis”.
Savu viedokli par šo tēmu pauda publicists Lato Lapsa: “Nevienam no viņiem neviens onkulis neatnāca un visu to, kas viņiem pieder, priekšā nenolika.”
“Tas nebija tā, ka tu kļūsti kā Kariņš par premjeru un tev priekšā miljardi kaut kādi dalāmi. Mēs tad tur vienam pētījumam par ēdienkartēm 500 tūkstošus, otram arī 500 tūkstošus, un būs labi.”
Lapsa uzsver, ka oligarhi visu panākuši paši: “Šie cilvēki, būdami tādi, kādi viņi ir, šo te statusu sev ieguva un daudzkārt apliecināja. Viņi nekādā gadījumā neviens nav jauki, mīļi, labi, sirdsšķīsti un dziļi ētiski cilvēki, bet tādi cilvēki par oligarhiem nekļūst.”
“Kad tādu vai citu apstākļu dēļ viņi nonāk ragos ar valsts varu, tad… piemēram, Krievijā šādi cilvēki iet bojā dažādos veidos. Tā kā mēs esam tomēr pietiekami demokrātiska un pietiekami tiesiska valsts, tad viņi jūtas pietiekami normāli tiesiskā valstī, lai ar tiesiskām, demokrātiskām metodēm cīkstētos. Un viņi to dara pietiekami sekmīgi.”
Lapsa turpina: “Es atgādināšu, ka Ainārs Šlesers bija prom no jebkuras politikas – visu pametis, visu atlaidis, sēdēja savā ostā, gāja uz Jūrmalas koncertiem, un viss bija labi.”
“Kāpēc kādam idiotam ienāca prātā, ka ir īstais brīdis gadu pirms vēlēšanām atsākt pret viņu kriminālprocesu, es nezinu. Tā bija lieliska daudzpakāpju sazvērestība, lai Šlesers tiek Saeimā un tad kaut ko. Cepuri nost, ja kāds to tā bija izdomājis.”