Latgalei plāno veidot televīzijas kanālu krievu valodā 20
Latvijas informatīvās telpas aizsardzībai politiķi Latgalei plāno veidot televīzijas kanālu krievu valodā, 1.martā ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Ministriju pārstāvji esot izskatījuši variantus, kā mudināt Latvijas iedzīvotājus Krievijas kanālu vietā izvēlēties vietējos. Viens no iespējamajiem scenārijiem varētu būt atsevišķa bezmaksas kanāla veidošana Latgales reģionam krievu valodā. Ideju varētu būt piedāvājusi Satiksmes ministrija. Satiksmes ministrs gan šādu informāciju noliedz.
Tomēr citu politiķu teiktais norāda – ideja par Latgales kanālu tiešām briest, kaut gan gala lēmums nav pieņemts.
Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) raidījumam atzinusi, ka darba grupā ticis spriests par informatīvās telpas aizsardzību un kanāls Latgalē būtu tikai maza sastāvdaļa.
Kultūras ministre Dace Melbārde norāda, ka Latvijas informatīvajā telpā var konkurēt tieši ar lokalizētu saturu, kas ir orientēts uz valsts vai atsevišķa reģiona vajadzībām. Melbārde piebilst, ka tas ir “mediju saturs, ar kuru cilvēki identificējas, kas stāsta par viņiem pašiem, par viņu dzīvi, šo saturu veido cilvēki, kas nāk no viņu vides”.
Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā skaidro, ka viņi veikuši aprēķinus par to, cik izmaksātu jauns bezmaksas kanāls visā valstī un cik – atsevišķam reģionam. Ja izdotos izmantot jau esošo komercuzņēmumu infrastruktūru, jauno bezmaksas kanālu palaišana izmaksātu ap 850 000 eiro. Taču viena kanāla palaišana tikai vienā reģionā nebūtu daudz lētāka.
NEPLP valdes priekšsēdētājs Ainārs Dimants raidījumam norādīja, ka viņam jau iepriekš bija informācija, ka Satiksmes ministrija strādā pie satura veidošanas projekta Latgalē. Dimants par šo ideju ir skeptisks: “Latgalieši nesapratīs, un mums jau ir signāli, kāpēc Latgalē kanāls tikai krieviski. Ja jau mēs veidojam reģionālo kanālu, tad jau veidosim kanālu arī latviski un latgaliski.”
Kultūras ministrija sola, ka noslēpumainības plīvuru no projekta varētu noņemt mēneša laikā un marta beigās sabiedrība beidzot uzzinās, kā tad politiķi plāno glābt Latvijas informācijas telpu.