Foto: ogorod.ru

Lapu kompostēšanas knifiņi – kur un kā labāk izmantot liepu, kļavu un ozolu lapas 0

Kur labāk likt kuru koku lapas. Kur tās nesīs vislielāko labumu un sadalīsies pilnvērtīgi – konsultē agronome Ārija Rudlapa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Veselam
tad ir pareizi ēst hurmas – ar vai bez mizas? Uztura speciālistiem ir kategoriska atbilde
Lasīt citas ziņas

“Tāds vienkāršots kompostēšanas veids, ko arī pati praktizēju, ir ievest koku lapas siltumnīcā un iestrādāt dobēs. No pieredzes varu ieteikt šim nolūkam izmantot liepu un kļavu lapas. Pēc noražojušo augu izvākšanas, tās saber uz dobēm un sekli ierušina augsnē,” skaidro speciāliste.

Straujākas trūdēšanas rosināšanai var pievienot biokompostētāju. Jāatzīst, ka siltumnīcā augsnes virskārta samērā ātri izžūst, kas trūdēšanai par labu nenāk. Siltā un garā rudenī lapas var mēģināt kombinēt ar sulīgiem zaļmēslojuma augiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Te gan jāpiestrādā, meklējot optimālos sēšanas laikus, jo novembra īsajās dienās vairs nekas strauji dīgt un augt nemēdz, kaut arī laiks pieturas samērā silts.

Sausas ozolu lapas varu ieteikt sabērt maisos, nolikt zem jumta un glabāt līdz nākamajam pavasarim.

Noderēs kā mulča uz dobēm, lai aizkavētu gliemežu tuvošanos jaunajiem augiem. Nevar teikt, ka efekts būtu uz ilgu laiku, taču kādu brīdi, tas strādā.

“Pati izmēģināju aizgājušajā vasarā uz gurķu dobes. Rasa un lietus lapas samērcēja, tomēr tās ātri nožuva un traucēja pārvietoties gliemjiem,” uzsver agronome.

Klājumu der arī pa laikam atjaunot. Nākamajā sezonā galvenais ir gurķus, ķirbjus, kabačus, kā arī arbūzus un melones pasargāt sākumā, vēlāk augi pārklājas ar asiem matiņiem un sargā sevi paši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.